Ugnis Turkijoje priartėjo prie turistų lankomų smėlio paplūdimių (3)

16809
REUTERS
2021 m. liepos 30 d. 15:53
Turistai buvo evakuoti iš prie Egėjo jūros įsikūrusio miesto Marmario viešbučio, Turkijai tęsiant kovą su dideliais gaisrais. Liepsnos privertė evakuoti nemažai pastatų, įskaitant viešbutį.

Kaip pranešė šalies Nelaimių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo agentūra ir žemės ūkio ministras, tiriama padegimo versija. Į pietus nuo Manavgato siaučiantis miško gaisras pasiglemžė keturių žmonių gyvybes. Evakuoti dešimčių kaimelių ir kai kurių viešbučių gyventojai. Manavgato gyventojai pamėgino užgesinti jų miestui pavojų keliančias liepsnas ir liko namuose, nepaisydami valdžios institucijų raginimų evakuotis.

Per televiziją buvo rodomi sudegę pastatai ir laukais bėgantys žmonės, o ugniagesiai ant žemės ir iš sraigtasparnių stengėsi suvaldyti ugnį, liepsnojančią už 75 kilometrų į rytus nuo Viduržemio jūros kurorto Antalijos – turistų iš Lietuvos pamėgto kurorto. Ketvirtadienį ugnis priartėjo prie smėlio paplūdimių, šalia kurių yra daug viešbučių ir kurortų.

Pareigūnų teigimu, šią savaitę Turkijos Egėjo ir Viduržemio jūrų pakrantėse esančiose 17 provincijų įsiplieskė daugiau nei 60 gaisrų. Šalies prezidentas pažadėjo rasti ir nubausti kaltuosius.

36 gaisrai buvo suvaldyti, tačiau ugniagesiai tebekovoja su 17. Remiantis Nelaimių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo agentūra, daugiau nei 180 žmonių patyrė nudegimų arba nuostolių dėl apgadinto turto.

Nuo gaisrų kenčia ne tik žmonės bet ir gyvūnai. Ugniagesiai išgelbėjo apdegusią katę ir suteikė pirmąją pagalbą – užtepė tepalo nuo nudegimų.

Turkijos kariuomenė paviešino bepilote skraidykle padarytą vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota ugniagesių kova su Marmarį pasiekusiu didžiuliu miško gaisru.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai