Ugnis atpalaiduoja: Egipte vėl populiarus faraonų mėgtas masažas (0)

2142
REUTERS
2019 m. rugsėjo 24 d. 12:03
Skauda nugarą? Padekite ją. Egipte sparčiai populiarėja dar faraonų laikais praktikuotas masažas ugnimi.

Ne rankos, o ugnis – ir tai ne vaizdingas itin stipraus masažo apibūdinimas, o liepsnojanti realybė. 35 metų egiptietis Abdelis Rachimas Saidas nusprendė atgaivinti senovinę terapiją, kurią, jeigu tikėtume legendomis, mėgo patys faraonai.

Procedūra vadinasi „Liepsnojantis rankšluostis“. Ji prasideda nuo tradicinio masažo su aliejais ir ramunėlių žiedais. Atlikęs masažą, meistras ant kliento nugaros užkloja kelis sluoksnius spirite išmirkyto audinio ir jį padega. Liepsnojančia nugara tenka pragulėti maždaug minutę. Abdelis tvirtina, kad ugnis atpalaiduoja.

„Liepsnojantis rankšluostis“ – tik viena iš ugnies procedūrų, kurias Abdelis praktikuoja savo masažo kabinete. Kalbama, kad tokios praktikos naudingos visiems. Beveik visiems.

Išimtis – aukšto kraujospūdžio problemą turintieji, sergantys inkstų ligomis ir hemofilija, tad visi klientai pirmiausia patenka pas medicininę komisiją. Mohammedui al Shaerui leista išbandyti ugnies masažą. Ir jis tuo labai džiaugiasi.

Jeigu jums pasirodė, kad tokios praktikos balansuoja ant šamanizmo ribos, labai klystate. Abdelis tokio masažo mokėsi Maroke, turi net kelis diplomus ir Egipto sveikatos apsaugos ministerijos sertifikatus.

Rekomenduojame

Naujausi