Ugnikalnio išsiveržimas Naujojoje Zelandijoje pareikalavo penkių gyvybių (0)

47772
REUTERS
2019 m. gruodžio 9 d. 13:02
Naujojoje Zelandijoje įvykęs Baltosios salos ugnikalnio išsiveržimas pirmadienį pareikalavo mažiausiai penkių žmonių gyvybių, pranešė policija.
Dar 18 žmonių gydomi dėl sužalojimų, keli asmenys patyrė sunkių nudegimų.

Pasak Naujosios Zelandijos premjerės J. Ardern, išsiveržimo metu prie ugnikalnio, esančio vulkaninėje saloje prie šalies šiaurinių krantų, buvo dešimtys turistų.

Policija pranešė, kad išsiveržimas įvyko apie 14 val. 11 min. vietos (3 val. 11 min. Lietuvos) laiku, kai šalia ugnikalnio buvo apie 50 žmonių. Anksčiau pareigūnai skelbė, kad ten buvo apie 100 žmonių.

Ugnikalnį filmuojančios kameros užfiksavo, kad keli žmonės vaikščiojo palei kraterį, tada jų transliuojamas vaizdas užtemo, o keliomis minutėmis vėliau ugnikalnis išsiveržė.

Baltosios salos ugnikalnį kasmet aplanko apie 10 tūkst. žmonių. Per kelis pastaruosius dešimtmečius jis buvo nekart išsiveržęs, pastarąjį kartą – 2016 metais.

Michaelis Schade su šeima lankėsi prie ugnikalnio likus vos 20 minučių iki jo išsiveržimo. Jie laukė valtyje ir turėjo netrukus išplaukti, kai ugnikalnis išsiveržė. San Fransiske gyvenantis inžinerijos vadybininkas, nufilmavo milžiniškus tirštų juodų dūmų stulpus, kai valtis greitai išplaukė iš salos.

Naujosios Zelandijos policijos pareigūnai mano, kad išsiveržimo metu saloje buvo mažiau nei 50 žmonių. Kol kas pavyko evakuoti 23. Kiek liko saloje – neaišku.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai