Tunise už lyčių lygybę kovoti padeda hip-hop'o muzika (1)

36
REUTERS
2022 m. sausio 16 d. 11:21
Tunise hiphopo muzikos albumą įrašiusios kūrėjos viliasi, kad savo pavyzdžiu padrąsins kitas moteris drąsiai laužyti ribojančias socialines normas.

Repo muziką pasirinkusios Tuniso gyventojos sako, kad jų kuriamas menas vyrų dominuojamoje hiphopo scenoje vis dar susiduria su sunkumais, o ir pats hiphopas šalyje smerkiamas kaip moterims netinkama saviraiškos forma. Nors savo karjerą pradėjo prieš dešimt metų, Tuniso reperė Nesrine Mokdad, geriau žinoma sceniniu vardu Anonymous, sako, kad vis dar ieško savo vietos po saule ir išsilaisvinimo.

Šeimos palaikymo nesulaukianti sūnų auginanti 36 metų moteris prisipažįsta: tenka patirti daug skausmo.

Po 2011 metais vykusių masinių protestų, iš posto išvertusių buvusį prezidentą Zine El-Abidine Ben Ali, hiphopas gana greitai įsitvirtino Tuniso meno scenoje.
Šis žanras itin mėgstamas jaunimo, kuris sako, kad hiphopas – prasminga populiariosios muzikos alternatyva.

Moterų hiphopo albumą išleidusios „La Fabrique Art Studio“ studijos įkūrėjas Mohamedas Ben Slama sako, kad pagrindinis jų tikslas – paskatinti vietos reperes kurti ir naujų talentų paieškos.

Projekto sumanytojai padeda Tuniso reperėms kurti, įrašyti savo muziką, rūpinasi jos platinimu internete ir socialinės žiniasklaidos platformose. Šiais metais planuojamas ir festivalis, kurio metu bus galima gyvai išgirsti į albumą patekusius kūrinius ir susipažinti su atlikėjomis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai