Tūkstantis sveikais laikytų laivo keleivių išsibarstė po tris žemynus (0)

16401
REUTERS
2020 m. vasario 17 d. 13:42
Vasario 1-ąją iš Honkongo išplaukęs laivas „Westerdam“ turėjo užtikrinti savo 1 455 keleiviams dviejų savaičių pasakišką kelionę po Rytų Aziją, turėjusią ateinantį savaitgalį pasibaigti Japonijos Jokohamos uoste.

Tačiau laineris nebuvo įleistas į Japoniją, Guamą, Filipinus, Taivaną ir Tailandą, baiminantis naujo koronaviruso epidemijo

Nors ir buvo tvirtinama, kad kruiziniame laive „Westerdam“ koronaviruso atvejų nėra, paaiškėjo, kad tai netiesa. Šimtams žmonių išsilaipinus Kambodžoje ir pajudėjus į oro uostus, nustatyta, kad vienas žmogus visgi buvo infekuotas.

Laivas uoste buvo sulaikytas, baiminantis koronaviruso, tačiau vėliau nuspręsta kitaip ir ketvirtadienį „Westerdam“ atplaukė į Kambodžą, kur keleivius su gėlėmis pasveikino pats ministras pirmininkas. Įsitikinus, kad viruso laive nėra, keleiviai išsilaipino.

Vieni nuskubėjo apžiūrėti miesto, kiti apsilankė restoranuose, paplūdimyje ar užsisakė masažą. Dar kiti pratęsė savo kelionę toliau.

Viena pastarųjų nenukeliavo toliau nei iki šilumos skenerio Kvala Lumpūro oro uoste Malaizijoje. Amerikietei buvo diagnozuotas koronavirusas.

Sekmadienį kruizinio laivo keleiviai jau buvo išsibarstę po tris skirtingus žemynus, o sveikatos apsaugos pareigūnai aiškinosi, su kokio dydžio problema susidūrė, ir kaip pasirūpinti, kad ji nevirstų dar didesne.

Infekcinių ligų specialistas iš Vanderbilto universiteto medicinos centro Williamas Schaffneris teigė, kad „Tai gali būti lūžio taškas“.

Pastarasis atvejis leis patikrinti, kaip vyksta kontaktų atsekamumo procedūros (jos pasitelkiamos ieškant galimai su infekcija ryšį turėjusių asmenų).

Pirmadienį iš kruizinio laivo „Diamond PrincessJaponijoje dviem lėktuvais evakuota daugiau nei 300 JAV piliečių. 14 iš jų diagnozuotas koronavirusas, praneša JAV valstybės departamentas.

Kinijos žiniasklaida skelbia, kad antro labiausiai epidėmijos paveikto miesto Hubėjaus provincijoje gyventojams dėl koronaviruso nurodyta neiti iš namų.

Bendras patvirtintų užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejų skaičius jau išaugo iki 70 tūkstančių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai