Tualetinio popieriaus atvežantys robotai ir žarnyno jutikliai – naujausios tualetų technologijos (5)

2955
REUTERS
2020 m. sausio 12 d. 08:41
Las Vegase vykstančioje vartotojų elektronikos parodoje (CES) šią savaitę demonstruojamos tualetų technologijų naujovės.

Lankytojų žvilgsnį traukia tualetinio popieriaus atvežantys robotai, danga, prie kurios niekas nelimpa, padengti unitazai ir žarnyno jutikliai. Dviratis robotas „Charmin Rollbot“ yra tik maždaug 20 cm aukščio ir naudoja giroskopu paremtą technologiją, kuri padeda išlaikyti pusiausvyrą.

Šis riedį „Segway“ primenantis kūrinys gali atvežti tualetinio popieriaus ritinėlį.

Japonijos įmonė „Triple W“, kurios šlapimo pūslės jutiklis praėjusiais metais laimėjo apdovanojimą „Best of CES 2019“ skaitmeninių sveikatingumo ir kūno rengybos technologijų kategorijoje, į Las Vegasą atvyko ir 2020 m. Šiemet „Triple W“ pristatė žarnyno jutiklio prototipą.

„DFree B1“ yra nešiojamasis prietaisas, naudojantis ultragarso jutiklius žarnyno veiklai stebėti. Jutikliai siunčia duomenis į programėlę, kuri praneša naudotojui, kad laikas eiti į tualetą.

Įmonės rinkodaros ir verslo plėtros viceprezidentas Ty Takayanagi sakė, jog pranešimo pateikimo laikas skiriasi atsižvelgiant į naudotoją (nuo 10 iki 30 min. prieš pajuntant norą tuštintis).

Jis pridūrė, kad naudotojai galės geriau suprasti, kaip veikia jų žarnynas, ir išmoks tiksliau nuspėti, kada reikia eiti į tualetą.

Šio išradimo tiksliniai naudotojai – pagyvenusieji ir neįgalieji. „DFree B1“ turėtų pasirodyti parduotuvėse 2021 m. Japonijos unitazų gamintoja „TOTO“ taip pat sugrįžo į CES ir atsivežė savo naujausią gaminį – pakabinamąjį unitazą „Washlet+“. Jis sukurtas taip, kad būtų kuo švaresnis.

Porcelianinio unitazo paviršius yra padengtas „CEFIONTECT“ sluoksniu, kuris neleidžia medžiagoms prilipti prie unitazo sienelių. Bet tai dar ne viskas. Kai specialus jutiklis aptinka artėjantį naudotoją, unitazas apipurškiamas smulkiais vandens lašeliais, kad taptų slidus. Be to, nuleidus vandenį, „Washlet+“ apipurškiamas jonizuotu vandeniu „e-water+“, kuris, kaip teigiama, padeda pašalinti nešvarumus.

Rekomenduojame

Naujausi