Trumpas paliko Baltuosius Rūmus (11)

107000
REUTERS
2021 m. sausio 20 d. 17:10
Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas apleido Baltuosius Rūmus, užleisdamas juos naujam šalies vadovui Joe Bidenui.

„Tai didžiulė garbė, didžiausia viso gyvenimo garbė tarnauti puikiausiems žmonėms pasaulyje, puikiausiai šaliai pasaulyje, kurią vadinu savo namais. Tie ketveri metai buvo fantastiški. Labai daug nuveikėme. Myliu Amerikos žmones, tai buvo neįtikėtina kelionė. Noriu atsisveikinti. Tikiuosi, kad neilgam – ir vėl pasimatysime. Visiems labai ačiū“, - sakė
postą paliekantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

D. Trumpo sprendimas nedalyvauti įpėdinio inauguracijoje – dešimtmečių tradicijų sulaužymas, signalizuojantis, kad jis nenori pripažinti pralaimėjimo rinkimuose.

D. Trumpas – pirmasis po ilgos pertraukos postą paliekantis JAV prezidentas, nepanoręs dalyvauti naujo šalies vadovo inauguracijos ceremonijoje. 1869 metais taip pasielgė Andrew Johnsonas.

D. Trumpo administracijos viceprezidentas Mike‘as Pence‘as J. Bideno inauguracijoje dalyvaus. D. Trumpas su žmona Melania prezidentiniu sraigtasparniu iš Baltųjų Rūmų išvyko į Andrewso karinių oro pajėgų bazę, iš kur prezidentiniu lėktuvu paskutinį kartą pakils į Floridą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai