Trumpas iš savo sugrįžimo į Baltuosius rūmus išspaudė viską, kas įmanoma (11)

4103
REUTERS
2020 m. spalio 6 d. 12:45
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį iš ligoninės, kur keturias dienas buvo gydomas nuo COVID-19, parvyko į Baltuosius rūmus, kur iškart nusiėmė kaukę ir pažadėjo greit patęsti rinkimų kampanijos renginius.

Prieš išvykimą iš ligoninės D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad amerikiečiams nėra ko bijoti, nors šalyje koronavirusas pasiglemžė kone 210 tūkst. gyvybių.

Virtinė scenų, kurios efektingai atrodė per televiziją, sudarė sąlygas D. Trumpui iš savo išrašymo išspausti visa, kas įmanoma. Pirmiausia jis vienas išėjo pro dideles, aukso spalva nudažytas Walterio Reedo karinės ligoninės netoli Vašingtono duris.

Tiesiogiai transliuojant televizijai, prezidentas su kauke priėjo prie limuzino ir parodė iškeltus nykščius. Vėliau jis įsėdo į prezidentinį sraigtasparnį, kad galėtų greitai parvykti į Baltuosius rūmus, iš kurių išvyko penktadienį, pasireiškus ligos simptomams. Sraigtasparniui nutūpus, jis užlipo laiptais į Baltųjų rūmų Pietinio portiko balkoną, demonstratyviai nusiėmė kaukę ir 23 sekundes saliutavo išskrendančiam prezidentiniam sraigtasparniui.

Iki lapkričio 3-iosios rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, apklausos rodo, kad D. Trumpas populiarumu atsilieka nuo demokratų kandidato Joe Bideno.

Atsidūrus ligoninėje prezidentui buvo dar sunkiau vytis varžovą. D. Trumpo sugrįžimas į Baltuosius rūmus buvo kruopščiai surežisuotas siekiant parodyti, kad jis yra fiziškai stiprus, o virtinė stulbinančių tviterio žinučių pademonstravo būsimą jo politinio puolimo kampą: kad jis asmeniškai įveikė COVID-19 ir dabar vadovaus visos šalies atsitiesimui.

74 metų respublikonų prezidentas drąsą demonstravo tą pačią dieną, kai jo spaudos sekretorei testais buvo nustatytas koronavirusas. Kayleigh McEnany tapo dar vienu žmogumi, siejamu su koronaviruso protrūkiu Baltuosiuose rūmuose.

Nors prezidentas tvirtina, kad vėl yra geros sveikatos, slaptumas, pareigūnų pateikiama prieštaringa informacija ir viruso plitimas D. Trumpo aplinkoje pakenkė pasitikėjimui juo.

Per spaudos konferenciją Walterio Reedo ligoninėje prezidento gydytojas Seanas Conley sakė, kad D. Trumpas „sugrįžo“, bet sunkumų gali būti dar savaitę.

Nepaisant D. Trumpui būdingų pareiškimų, kad COVID-19 neturėtų kelti didelio susirūpinimo, apklausos rodo, kad amerikiečiams tai yra didžiulis rūpestis. Daugelio kritikuojama jo reakcija į krizę taip pat laikoma pagrindine priežastimi, dėl kurios jį populiarumu lenkia 77 metų J. Bidenas.

Vadinamasis Baltųjų rūmų židinys taip pat apima prezidento žmoną Melanią , artimą patikėtinę Hope Hicks, D. Trumpo kampanijos vadovą Billą Stepieną, du K. McEnany pavaduotojus ir daugiau kaip pusę tuzino kitų prezidento aplinkos žmonių, praneša JAV žiniasklaida.

Didžiausia kliūtis siekiant antrosios kadencijos jam visuomet būdavo jo atsakas į pandemiją.

Daug mėnesių atrodė, jog D. Trumpas tikisi, kad viskas susitvarkys savaime, ir bando grįžti prie savo kampanijos temos – stiprios ekonomikos. Dabar tikėtina, jog prezidentas bandys tvirtinti, kad greitai išeidamas iš ligoninės jis asmeniškai nugalėjo virusą ir padarys tą patį visos šalies mastu.

D. Trumpas labai stengiasi sugrįžti į rinkimų kampanijos, kuriai labai svarbūs dideli mitingai ir asmeninės tvirtybės įvaizdis, vėžes, bet prarado kelias brangias dienas.

Tuo metu J. Bidenas tęsė savo lėtą, bet stabilią kampaniją, kurios metu visuomet akcentuoja sveikatos saugojimo priemones, nors D. Trumpas tokį stilių vadina silpnumu ir pašiepė jį dar praėjusią savaitę.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai