Tragedijos sukrėsta Turkija prašo skubios NATO pagalbos (0)

103580
REUTERS
2023 m. vasario 6 d. 15:09
Po Turkijoje, netoli Sirijos sienos įvykusio žemės drebėjimo žuvo beveik pusantro tūkstančio žmonių.

Aukų skaičius Turkijoje išaugo iki beveik tūkstančio, dar daugiau kaip penki tūkstančiai sužeisti. Sirijoje pranešama, kad žuvusiųjų yra mažiausiai 560.

7,8 dešimtųjų balo žemės drebėjimas įvyko paryčiais, kai žmonės dar miegojo. Po to Turkijos tarnybos užfiksavo dar keturias dešimtis pakartotinių požeminių smūgių, o popiet paskelbta, kad Centrinėje Turkijoje užfiksuotas naujas septynių ir septynių dešimtųjų balo žemės drebėjimas.

Apie silpnesnį drebėjimą paskelbta ir Rumunijoje, netoli Ukrainos Odesos uostamiesčio - šio drebėjimo stiprumas siekė keturis ir šešias dešimtąsias balo.

Turkijoje įvykusį žemės drebėjimą pajuto milijonai žmonių ne tik Turkijoje bei Sirijoje, bet taip pat ir Libane, Kipre, Izraelyje. Smūgio epicentras buvo netoli Gaziantepo miesto, esančio Turkijos pietuose. Sugriuvus šimtams pastatų, Turkijoje ir Sirijoje gelbėtojai vaduoja po griuvėsiais įstrigusius žmones.

Dešimtyje Turkijos provincijų dėl nelaimės savaitei uždaromos mokyklos. Jungtinių Valstijų Geologijos tarnyba teigia, kad šis žemės drebėjimas Turkijoje buvo stipriausias nuo 1939 metų, kai tokio pat stiprumo drebėjimas pražudė 30 tūkstančių žmonių.

Tokio lygio žemės drebėjimai yra itin reti. Pagalbos siūlymų Turkija sulaukė jau iš maždaug 45 šalių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai