Tobuliausia vieta nuotoliniam darbui skaitmeniniams klajokliams – ant skardžio kabantis biuras (1)

407
REUTERS
2021 m. gegužės 7 d. 08:58
Gali būti, kad šis biuras taikliausiai atspindi nuotolinio darbo idėją: jis yra pakibęs ant stataus skardžio virš Airijos jūros.

Nuotykių nevengiančiam 34-erių skambučių centro konsultantui iš Škotijos miesto Glazgo Jasonui Griffinui tai yra puiki vieta, kurioje jis gali išmėginti nuotolinio darbo technologijas. Panašu, kad pandemijos paskatinti darbo įpročių pokyčiai tęsiasi ir toliau.

Šie pokyčiai leido suklestėti „skaitmeniniams klajokliams“ – žmonėms, pasitelkiantiems technologijas, suteikiančias jiems galimybę dirbti iš bet kurios vietos, kurioje yra ryšys.

J. Griffinas dirba „Five9“ – šios kompanijos skambučių centro įranga naudojasi daugybė pasaulinių švietimo, drabužių ir sporto bei kitų prekių ženklų.

Pasak vyriškio, mobilus ryšys ir nešiojamasis kompiuteris – viskas, ko jam reikia, kad atliktų savo darbą iš bet kurios vietos taip pat gerai, kaip ir būdamas šurmuliuojančiame biure, o gal ir net geriau. Kad tą įrodytų, jis įsirengė laikiną biurą, pakibusį ant skardžio krašto Anglesio saloje, esančioje netoli šiaurinių Velso krantų.

Skambučių centrai yra vienas iš sektorių, kuriuose nuotolinis darbas ir technologijos padeda kompanijoms palaikyti nors ir nuotolinį ryšį su klientais. Vykstant skaitmeninei revoliucijai pastebima vis stiprėjanti nuotolinio darbo tendencija.

Didžiojoje Britanijoje vis daugiau darbdavių teigia, kad darbas iš namų didina jų darbuotojų produktyvumą, rodo balandžio 1 d. paskelbta apklausa. Trečdalis darbdavių mano, kad perėjimas prie darbo iš namų padidino produktyvumą. Praėjusių metų birželį taip galvojančių buvo 28 proc., rodo „Chartered Institute of Personnel and Development“ duomenys.

Kovo mėnesį paskelbta audito ir mokesčių konsultavimo kompanijos KPMG apklausa parodė, kad dauguma didžiųjų pasaulinių kompanijų nebeplanuoja po pandemijos mažinti biurų erdvių, nors nedaugelis viliasi, kad šiemet verslas sugrįš į įprastą būklę.

J. Griffinas šią vasarą planuoja dar vieną ekstremalią nuotolinio biuro patirtį. Ją veikiausiai pavyks įgyvendinti prie vakarinių jo gimtosios Škotijos krantų esančio Hebridų salyno negyvenamoje saloje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai