Theresa May pranešė savo pasitraukimo datą (0)

17125
REUTERS
2019 m. gegužės 24 d. 14:50
JK premjerė Theresa May paskelbė, kad pasitrauks iš konservatorių partijos pirmininko posto birželio 7 dieną. Ji liks laikinąja premjere tol, kol valdančioji konservatorių partija išsirinks naują lyderį, kuris automatiškai taps ministru pirmininku.

Partijos vidinių rinkimų procesas tikriausiai prasidės birželio 10-ąją. Th. Mayų kreipdamasi į šalį sakė nuoširdžiai tikinti demokratija, ir pabrėžė, kad laisva valia išreikštas pasirinkimas turi būti gerbiamas.
Ji teigė padariusi viską, kad sprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos būtų įgyvendintas. „Padariau viską, ką galėjau, kad įtikinčiau parlamentarus paremti susitarimą. Deja, man nepavyko to padaryti“, – sakė premjerė.

Kalbėdama prie savo rezidencijos Dauningo gatvėje Th. May sakė: „Nuo tada, kai kaip ministrė pirmininkė pirmąkart įžengiau per duris, esančias už manęs, dėjau pastangas, kad darbas dėl Jungtinės Karalystės būtų ne vien saujelei privilegijuotųjų, bet dėl kiekvieno, taip pat kad būtų išpildyti [2016-ųjų „Brexit“] referendumo rezultatai.“ „Man yra ir visuomet bus labai gaila, kad negalėjau užtikrinti „Brexit“, – pridūrė ji. Ministrė pirmininkė penktadienį aptarė savo ateitį su Grahamu Brady, vadovaujančiu įtakingam Konservatorių partijos 1922-ųjų komitetui,

Naujausi