Tėvo griežtai treniruojamas 10-metis sumo čempionas skina laurus (1)

704
REUTERS
2021 m. sausio 20 d. 08:53
Tarp jaunų, ringe svorius kilnojančių sumo imtynininkų išsiskiria 10 m. Kyuta Kumagai. 85 kg sveriantis Kyuta – dvigubai sunkesnis už kitus vaikus, jis be vargo nurungia 5–6 metais vyresnius berniukus.

Jo tėvas Taisuke sudarė griežtą treniravimo programą. Berniukas treniruojasi 6 dienas per savaitę – vietiniame sumo klube arba kilnoja svarmenis. Kad būtų lankstesnis ir greitas, kas labai reikalinga sumo imtynių sportui, jis plaukioja, užsiima lengvąja atletika. Kyuta pradėjo dalyvauti sumo imtynėse dar darželyje.

Šiuo metu Kyuta yra jaunesnių nei 10 m. sumo imtynininkų pasaulio čempionas, pernai jis įveikė varžovus iš Jungtinės Karalystės ir Ukrainos.

Berniukas kuklus, mažai kalba, jo motyvas paprastas: „Smagu įveikti vyresnius už save.“

Kai pasidarė aišku, kad berniukas turi talentą, Taisuke perkraustė šeimą į Tokijo Fukagavos priemiestį, kuris garsėja sumo imtynininkų ruošimu. Jame daug klubų ir Nominosukune šventykla, kurioje, sakoma, gyvena Sumo dievas. Taigi čia – visos sąlygos tapti sumo imtynininku. Tėvas ir sūnus treniruojasi šalia vietos šventyklos. Treniruotės pabaigoje pora galynėjasi, ritinėjasi ant kilimo priešais pagrindinę šventyklą. Taisuke griežtas sūnui, šis dažnai pritrūksta kvapo ar net apsiverkia. Vis tik tėvas įsitikinęs, kad tai – tinkamiausias būdas išspausti iš sūnaus maksimumą.

Treniruotės brangios, berniukui padeda visa šeima, taip pat ir mama Makiko. Sumo imtynininkams labai svarbu mityba. Per dieną Kyuta suvartoja 2700 – 4000 kalorijų, išgeria 1 litrą pieno, suvalgo daug baltymų. Jis labiausiai mėgsta mėsos kepsnius. Tėvas sako, kad per dvejus metus, iki vidurinės mokyklos pradžios berniuko svoris turi padidėti 20 kg. Jei taip ir bus, tėvas tikisi, kad jį priims į aukšto lygio sumo imtynininkų gretas. Dabartinis berniuko treneris, buvęs profesionalus sumo imtynininkas Shinichi Taira mano, kad Kyuta turi reikiamus duomenis.

Tiesa, berniukas sako, kad treniruotės yra varginančios.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai