Tarp 14 žuvusiųjų per keltuvo kabinos kritimą Italijoje – penki izraeliečiai (1)

694
REUTERS
2021 m. gegužės 24 d. 11:05
Šiaurės Italijoje sekmadienį 14 žmonių, įskaitant penkis izraeliečius, žuvo, kai nepasiekusi kalno viršūnės nukrito lyninio keltuvo kabina, pranešė avarinės tarnybos.

Alpių gelbėjimo tarnybos duomenimis, be kita ko, žuvo Italijoje gyvenusi izraeliečių pora ir vienas vaikas, o poros penkerių metų atžala kovoja dėl savo gyvybės, patyrusi smegenų traumų ir kojų lūžių.

Pasak gelbėtojų, tarp aukų yra ir devynmetis italas, o žuvusiųjų skaičius gali dar išaugti po nelaimės, įvykusios kurortiniame Strezos miestelyje, esančiame Madžorės ežero pakrantėje Pjemonto regione.

Prezidentas Sergio Mattarella ir ministras pirmininkas Mario Draghi kalbėjo apie „didžiulį sielvartą“, reikšdami užuojautą aukų artimiesiems, o regiono ir Europos Sąjungos lyderiai sakė esantys nuliūdę ir sukrėsti.

20 minučių trunkančią kelionę lyniniu keltuvu į 1,5 tūkst. m aukščio viršukalnę prie Strezos buvo pamėgę turistai.

Infrastruktūros ministerija savo pareiškime nurodė, kad nelaimė įvyko apie 12 val. 30 min. vietos (13 val. 30 min. Lietuvos) laiku, kai keltuvo kabina buvo maždaug 100 metrų atstumu nuo viršukalnės.Pasak ministerijos, tragedija tikriausiai įvyko nutrūkus lynui netoli trasos pabaigos.

Priešgaisrinės tarnybos nufilmuotoje medžiagoje matyti baltos ir raudonos spalvos keltuvo nuolaužos stačiame miškingame šlaite, kurį sunku pasiekti.

Šis lyninis keltuvas 2014–2016 metais buvo uždarytas dėl techninės priežiūros darbų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai