Tarnybai povandeniniuose Kinijos laivuose ruošiamų kinų kasdienybė – tarsi veiksmo filmas (1)

11986
REUTERS
2019 m. gegužės 4 d. 12:12
Specialioje Kinijos karinių pajėgų akademijoje, kur kariai ruošiami tarnybai povandeniniuose laivuose, tekantis gyvenimas iš pirmo žvilgsnio primena veikslo filmą. Čia studentai mokosi suprasti, koks turi būti tikras povandeninio laivo įgulos narys, ir kaip tokiu tapti.

Rytinėje Kinijos Šandongo provincijoje esančiame Čingdao mieste esanti akademija skaičiuoja jau septintą gyvavimo dešimtmetį. Ji laikoma Kinijos povandeninių pajėgų lopšiu, paruošiančiu daugiau nei 80 proc. visų šalies jūrininkų. Akademija studentus atsirenka iš daugybės savanorių.


Fizinės treniruotės, tenkančios šios akademijos auklėtiniams, neretai viršija žmogaus galimybių ribas, tačiau atkakliausiems ir stipriausiems padeda įgyti išgyvenimui net ir sunkiausiomis sąlygomis būtinų įgūdžių. Pavyzdžiui, povandeninio laivo katastrofos atveju, akademijos studentams gali tekti nerti po vandeniui ir vykdyti paieškų bei gelbėjimo operacijas.

Atsidūrus į bėdą patekusiame povandeniniame laive, įgulos nariai turi gebėti ištrūkti – šiems įgūdžiams įgyti rengiami mokymai, naudojama speciali įranga.

Nelaimė povandeniniame laive gali įvykti bet kur ir bet kada. Akademijos studentai taip pat mokosi, kaip turėtų elgtis kritiniu atveju, kai į laivą po atakos ima veržtis vanduo.

Toks principas taikomas daugelio nepaprastųjų situacijų atveju. Realių karinių veiksmų metu drąsa ir žinios, ką reikia daryti, lemia, ar pavyks išsisukti patyrus tik minimalios žalios, ar bus viskas prarasta.

Rekomenduojame

Naujausi