Tailande baigiama statyti didžiausia pasaulyje saulės jėgainė ant vandens (7)

1809
REUTERS
2021 m. balandžio 20 d. 13:23
Tailande baigiama statyti didžiausia pasaulyje mišri saulės jėgainė ant vandens – šiuo projektu siekiama padidinti energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir taip nutildyti kritikus, kaltinančius šalį priklausomybe nuo iškastinio kuro.

Užtvankoje šiaurrytinėje Tailando Ubon Ratčathanio provincijoje jau instaliuota per 114 tūkst. 417 saulės kolektorių. Šiuo metu darbininkai baigia paskutinius septynis saulės energijos parkus, užimančius 121 hektaro teritoriją. Tikimasi, kad ambicingas projektas, sujungęs saulės ir vandens gaminamą energiją, bus baigtas birželį.

Valstybinė Tailando elektros gamybos tarnyba (EGAT) šį projektą įvardija kaip vieną iš didžiausių pasaulyje saulės jėgainių ant vandens ir tikisi, kad per ateinančius šešiolika metų tokios jėgainės atsiras dar aštuoniose užtvankose. Tailandas ilgą laiką pagrindiniu energijos šaltiniu įvardijo anglis, tačiau nauji su šiuo iškastiniu kuru susiję projektai sulaukė nuožmios opozicijos reakcijos dėl rizikų sveikatai ir aplinkai. Taip 2018 metais į stalčių padėti dviejų anglių gamyklų statybos planai.

Tailandas kelia ambicingą tikslą iki 2037 metų net 35 proc. savo energijos išgauti iš atsinaujinančių energijos šaltinių, pažymima Energijos sektoriaus vystymo plane. Tailando elektros gamybos tarnyba saulės kolektorius Sirindorno užtvankoje pradėjo įrenginėti lapkritį.

Baigus projektą, saulės jėgainė pajėgs pagaminti 45 megavatus elektros energijos.
Saulės ir vandens energijos gamybą valdys Energijos valdymo sistema. Sprendimai bus priimami priklausomai nuo to, kas tuo metu galės gaminti daugiau elektros energijos, sako projekto vadovas Ch. Saleechanas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai