Susipažinkite su Papille – koronavirusą įveikusia kate iš Prancūzijos (0)

1769
REUTERS | www.DELFI.lt
2020 m. birželio 1 d. 16:30
Šeimininkų glostoma Papille murkia iš malonumo – ryškiai žalios naująjį koronavirusą įveikusios katės akys ir vėl žiba iš laimės.

Devynerių metų Papille į istoriją pateko kaip pirmasis COVID-19 persirgęs naminis gyvūnas Prancūzijoje. Pasaulyje tokių atvejų vos keli. Greičiausiai Papille užsikrėtė nuo savo šeimininkų, kuriems buvo lemta pirmiems persirgti naujuoju koronavirusu.

Iš pradžių katės šeimininkai nesuprato, kas nutiko jų numylėtinei – gyvūnas atrodė labai pasiligojęs. Kiekvieną dieną jos būklė vis prastėjo, galiausiai jos simptomus imta lyginti su tais, kuriais skundžiasi COVID-19 sergantys žmonės. Intuicija neapgavo.

24 metų katės šeimininkas Brianas paprašė „Reuters“ jo pavardės neviešinti, nes, pasirodžius žiniai apie katės ligą, tiek jis, tiek jo artimieji socialinėje žiniasklaidoje sulaukė labai daug piktų žinučių.

Jaunas vyras pats pirmuosius ligos simptomus pajuto kovo pabaigoje. Chemijos gamykloje dirbęs prancūzas izoliavosi namuose, kur gyvena kartu su tėvais. Po kelių dienų karščiuoti ėmė jo mama Florence, vargino silpnumas. Jo testas buvo teigiamas.

Kai Florence gulėjo lovoje, Papille nuo jos nesitraukė nė per centimetrą. Netrukus pasiligojo ir visos šeimos dievinama Papille. Jai COVID-19 diagnozuotas geriausioje Paryžiaus veterinarijos klinikoje, turinčioje savą virusologijos tyrimų centrą.

Alforto valstybinės veterinarijos mokyklos mokslo direktorius Renaud Tissier sako, kad tokie atvejai labai reti, tačiau paragino augintinių turinčius COVID-19 pacientus laikytis saugaus atstumo ne tik nuo artimųjų, bet ir nuo gyvūnų.

Brianas ir jo tėvai labai dėkingi Papille prižiūrėjusiam veterinarui. Šiandien liga jau praeitis. Artėjant vasarai, svarbiausias rūpestis – kam pirmam pavyks užsiimti geriausią kėdę sode.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai