Sukurti dirbtinio intelekto valdomą lytėjimo prietaisą įkvėpė „Žvaigždžių karai“ (0)

65
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 14 d. 10:13
Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkai sukūrė dirbtinio intelekto valdomą prietaisą, kuris pasižymi lytėjimo pojūčiu ir gali atpažinti daiktus bei jų paviršiaus struktūrą.

Vadinamąją asinchronišką koduotą elektroninę odą, dar žinomą akronimu ACES, sudaro 100 skirtingų mažyčių jutiklių, o prietaiso dydis siekia maždaug vieną kvadratinį centimetrą. Kaip teigia prietaiso kūrėjai, jis gali apdoroti informaciją sparčiau už žmogaus nervų sistemą ir išmoko didesniu nei 90 proc. tikslumu atpažinti 20–30 skirtingų paviršių struktūrų bei skaityti Brailio raštą.

B. Tee teigimu, naujasis prietaisas yra vienas iš keleto inovacijų, kurias kuria jis ir jo komanda, kad padėtų pagaminti galūnių protezus, perduodančius ne tik lytėjimo pojūtį, bet ir temperatūrą, ir netgi skausmą.

B. Tee sakė, kad ACES koncepciją įkvėpė pirmoji „Žvaigždžių karų“ trilogija: pagrindinis veikėjas Lukas Skywalkeris netenka dešinės rankos ir yra priverstas nešioti robotinį protezą, tačiau, regis, atgauna lytėjimo ir skausmo pojūčius.

Minėtasis projektas įgyvendinamas pastaruosius dvejus metus, bet B. Tee šioje srityje dirba jau ilgiau nei dešimtmetį. Jo komanda užpatentavo daug įvairių technologijų, pavyzdžiui, vandeniui atsparią savaime susitaisančią permatomą dirbtinę odą. Iš fluorokarbono polimerų pagaminta medžiaga, kurios sudėtyje yra daug fluoro jonų turinčio skysčio, įtrūkusi savaime susitaiso. Tiesa, giliam įpjovimui pašalinti prireikia maždaug paros.

B. Tee nurodė, jog ACES technologija vis dar yra eksperimentinėje stadijoje ir kol kas neparduodama, tačiau sulaukė „didžiulio susidomėjimo“, ypač iš medikų bendruomenės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai