Sukrėsta Norvegija dėlioja kraupaus išpuolio detales (0)

27848
REUTERS
2021 m. spalio 14 d. 13:03
Pietryčių Norvegijoje policija trečiadienį sulaikė vyrą, kaip įtariama, lanku ir strėlėmis nušovusį penkis žmones ir dar du sužeidusį.

Išpuoliu įtariamas 37 metų danas. Pasak policijos, vyras buvo atsivertęs į islamą, jį nuo praėjusių metų stebėjo policija dėl būgštavimų, kad jis gali radikalizuotis. Šiuo metu aiškinamasi, ar jo veiksmai buvo teroristinis aktas. Vyras prisipažino siautėjęs Kongsberge. Maždaug 26 tūkst. gyventojų turintis Kongsbergas yra apie 66 km į pietvakarius nutolęs nuo Oslo.

„Deja, bet turiu patvirtinti, jog nužudyti penki žmonės, dar du sužeisti. Vienas iš sužeistųjų – policijos pareigūnas, ne tarnybos metu buvęs parduotuvėje, kur įvyko incidentas. Tiek jis, tiek kitas sužeistas asmuo gydomi ligoninėje. 18:30 val. policija sulaukė daug pranešimų apie Kongsbergo centre pastebėtą ginkluotą vyrą. Jo ginklas buvo lankas ir strėlės. Tiksliai pasakyti, kada į įvykio vietą atvyko pareigūnai ir kada asmuo buvo identifikuotas, negaliu. Sulaikytas buvo 18:47 val., o tai reiškia, kad jį sulaikė ne pirmieji nuvykę pareigūnai. Kai turėsime detalesnės informacijos apie įvykių eigą, iš karto informuosime. Kai tik pavyks susidaryti aiškesnį vaizdą. Patvirtinu, kad sulaikymo metu policija paleido įspėjamųjų šūvių. Situacija buvo labai sudėtinga, natūralu, kad tai paveikė visą miestą, visus gyventojus. Ne tik gyvenančius netoliese incidento vietos, bet visą vietos bendruomenę. Kongsbergo miesto taryba pasirengusi pasirūpinti visais, kam reikia pagalbos. Remiantis dabar turima informacija, užpuolikas veikė vienas. Įvykių eiga leidžia daryti išvadą, jog tai galėjo būti teroristinis aktas. Kol kas galiu pasakyti tik tiek“, – sakė policijos vadas Oeyvindas Aasas.

Šalies ministrė pirmininkė Erna Solberg sakė, jog viskas, kas susiję su tuo, kas įvyko, tiesiog „siaubinga“.

Po išpuolio policijos atstovai pranešė nurodė visiems šalies policijos pareigūnams nešiotis šaunamuosius ginklus. Įprastai Norvegijos policija neginkluota, tačiau, prireikus naudojasi šaunamaisiais ginklais.
Norvegijos visuomenės saugumo ir teisingumo ministrė

Norvegija tradiciškai būdavo taiki šalis, bet pastaraisiais metais joje įvyko kraštutinių dešiniųjų ekstremistų išpuolių. Ekstremistas Andersas Behringas Breivikas 2011 metų liepos 22-ąją per dvigubą ataką nužudė 77 žmones.

2019 metų rugpjūtį neonaciu pasiskelbęs Philipas Manshausas apšaudė vieną mečetę Oslo pakraštyje, nušovė savo 17-metę įseserę.

Norvegų saugumo tarnybos taip pat yra sužlugdžiusios kelias šalyje planuotas džihadistų atakas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai