Sudėtinga Uhane gyvenančio kino istorija: keturi neigiami ir vienas teigiamas COVID-19 tyrimas (1)

14314
REUTERS
2020 m. balandžio 26 d. 13:10
Daržovių pardavėjas He Ximing iš Kinijos Uhano miesto sako neturintis žalio supratimo, nei kaip, nei kada galėjo užsikrėsti naujuoju koronavirusu, nei kodėl pakartotiniai genetiniai testai niekaip jo organizme neaptiko.

Vasarį iš medikų vyras išgirdo, jog naujuoju koronavirusu jis neserga, nors ir juto sunkumą kvėpuojant, kurį apibūdino kaip smarkų krūtinės spaudimą. Laimei, jo būklė medikams pasirodė pakankamai rimta, kad būtų priimtas sprendimas jį pasiųsti į karantino centrą.

Tuo metu jam jau buvo atlikti net trys COVID-19 testai, visi buvo neigiami. Be to, nesusirgo ir jo sutuoktinė.

Nepaisant to, kino niekaip neapleido įkyrus įtarimus, kad visgi jis serga būtent naujuoju koronavirusu, taigi kovo pabaigoje kreipėsi į Uhano ligoninę ir paprašė atlikti daugiau tyrimų, vienas iš jų buvo antikūnių tyrimas.

Tada pagaliau ir išgirdo teigiamą diagnozę – 52 metų daržovių pardavėjas iš Uhano „Reuters“ parodė tyrimo rezultatus: antikūnių tyrimas parodė, jog jo organizmas kovoja su COVID-19. Vyras pajuto didžiulį palengvėjimą – pagaliau sužinojo, kodėl jaučiasi taip prastai.

Ir šio kino atvejis – ne išskirtinis. Panašių istorijų Kinijoje ir kitur tikrai netrūksta, tad dar labiau auga nerimas, ar tikrai COVID-19 genetiniai testai patikimi, nors pareigūnai ir sako, kad jais abejoti nėra jokio pagrindo.

Testai, skirti aptikti viruso genetinę medžiagą (RNR) ,vadinami genetiniais – jie atliekami tiriant nosiaryklės ir/ar ryklės ėminius. Juose ieškoma viruso genetinės medžiagos. Populiariausi būtent šie testai. Ekspertai sako, kad juos gana sudėtinga administruoti, pasitaiko ir klaidų, pavyzdžiui, paimamas per menkas mėginys, arba vatos tamponas nepasiekia viruso karštojo taško.

Vasarį atlikta Kinijos medikų apklausa atskleidė, jog, tiriant 213 pacientų , klaidingą diagnozę išgirdo maždaug 30 proc.

Žiniasklaida taip pat rašo apie atvejus, kai žmonės net kelis kartus išgirdo neigiamą COVID-19 diagnozę, tačiau galiausiai virusas jiems diagnozuotas.
He Ximing sako, kad pirmas testas jam atliktas kovo 1 dieną, kai krūtinę ėmė slėgti dar labiau, nors jis tuo metu nei karščiavo, nei kosėjo.

Atlikus rentgeno tyrimą, paaiškėjo, kad jo plaučiuose yra baltų dėmių – simptomo, būdingo naujojo koronaviruso pacientams, tačiau jo nukleorūgšties tyrimas buvo neigiamas, tad ligoninė atsisakė jį priimti. Komitetas, administruojantis jo gyvenamąją vietą, nusprendė, kad prevenciškai vyrui keturiolikai dienų skiriamas karantinas.

Vėliau, kai dar du ligoninėje atlikti tyrimai ir vėl buvo neigiami, o būklė negerėjo, vyras nusprendė griebtis tradicinės kinų medicinos ir kitų vaistų. Galiausiai kovo 28 dieną jam buvo atliktas ketvirtas nukleorūgšties tyrimas, kuris ir vėl buvo neigiamas, tačiau šį kartą atliktas ir antikūnių tyrimas, pagaliau patvirtinęs COVID-19 diagnozę.

Kartu gyvenanti daržovių pardavėjo žmona nepajuto jokių koronaviruso simptomų, jai testas atliktas nebuvo.

Vyras mano, kad įgijo imunitetą ir negali užkrėsti aplinkinių, tačiau nerizikuoja – viešumoje nešioja apsauginę kaukę ir veido skydą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai