Stiprindamas kovą su pandemija Bidenas panaikins Trumpo sprendimus dar net nepradėjus jiems įsigalioti (1)

26737
2021 m. sausio 19 d. 13:47
Trečiadienį Vašingtone prisieks naujasis Amerikos prezidentas Joe Bidenas. Ceremonija, per kurią valdžia bus perduota naujajai administracijai, reikš ne tik Trumpo eros pabaigą.

Jau artimiausiomis dienomis naujasis prezidentas keis senojo sprendimus, kuriuos šis įvedė paskutiniomis kadencijos dienomis. Vienas tokių - vakar Trumpo pasirašytas leidimas į Ameriką be apribojimų keliauti didžiajai daliai europiečių ir brazilams.

Bet kokie apribojimai turėjo būti panaikinti nuo sausio 26 dienos, tačiau panašu, kad Bidenas, stiprindamas kovą su pandemija, šiuos leidimus panaikins dar net nepradėjus jiems galioti.

Trumpo sprendimą atlaisvinti suvaržymus padiktavo optimistinės kovos su koronavirusu ir visuomenės sveikatos specialistų Trumpo administracijoje prognozės, tačiau Baideno administracijos specialistai optimizmo nerodo.

Naujojo prezidento atstovė spaudai Jen Paski rašė, kad “pandeminė situacija toliau blogėja, pasaulyje vis labiau plinta užkratesnės viruso atmainos, taigi dabar tikrai ne laikas atlaisvinti tarptautines keliones.”

Praėjusią savaitę Amerikos Ligų kontrolės ir prevencijos tarnyba išleido nurodymą, reikalaujantį iš beveik visų atvykstančių į šalį turėti neigiamą koronaviruso testą arba įrodymą, jog esate persirgęs Covid-19 - to turėjo pakakti įvažiuoti į Ameriką.

Visus kitus draudimus, draudžiančius įvažiuoti atvykėliams, per pastarąsias 14 dienų viešėjusiems Brazilijoje, taip pat Jungtinės karalystės, Airijos ir 26-ių Šengeno erdvės šalių piliečiams- Trumpo įsakymas panaikino.

Šie apribojimai to paties Trumpo buvo įvesti dar kovo vidury, o draudimas atvykti iš Brazilijos- gegužės mėnesį.

Kolkas detaliau Bideno administracijos atstovai planų neatskleidžia, tačiau akcentuoja, kad kova su viruso plitimu yra didžiausias prioritetas.

Oro bendrovės, kurioms paskutiniai Trumpo parėdymai teikė vilčių, kad kelionės galės atsigauti, vėl pakibo ore. Susisiekimas tarp Europos ir Amerikos dėl griežtų pandemijos apribojimų rito 95-kiais procentais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai