Štai kaip atrodo koronavirusas, su kuriuo kovojame (14)

686398
2020 m. kovo 24 d. 12:14
Tai grafinė koronaviruso COVID-19, visame pasaulyje susargdinusio daugiau nei 316 tūkst. žmonių ir 13 tūkst. 586 asmenims tapusiu mirties nuosprendžiu, iliustracija.

Jos autorius - „Reuters“ grafikos dizaineris, pasinaudojęs kovo pradžioje iš Jungtinių Valstijų ligų kontrolės centro gautais duomenimis.

Oficialus viruso pavadinimas – SARS-CoV-2. Jo sukeliama liga sutrumpintai vadinama COVID-19. Ekspertai sako, kad tai koronavirusas, panašus į tuos, kurie sukelia įvairių susirgimų – nuo gripo iki žymiai pavojingesnio SARS, XXI amžiaus pradžioje kaip reikiant įbauginusio Aziją.

Jo dydis – iki 200 milijoninių milimetro dalių. Jeigu sunku suvokti, kaip tai galėtų atrodyti, galime pasakyti, kad mažytės adatos skylutėje tilptų 50 tūkst. šio viruso dalelių.

Viruso paviršių dengia spyglius primenantys baltymai, primenantys karūną. Būtent jie yra svarbiausi visiems, bandantiems sukurti veiksmingą vakciną. Jeigu pavyks sukurti vakciną, išmokysiančią žmogaus organizmą atpažinti ir sunaikinti virusą, ligą pavyks įveikti.

Rekomenduojame

Naujausi