Stabdomi skrydžiai iš Didžiosios Britanijos – Europa užsidaro (1)

131125
REUTERS
2020 m. gruodžio 21 d. 13:22
Kai atrodo, kad nebegali būti blogiau - pasirodo, gali. Pražudęs daugiau nei milijoną žmonių, gyviems uždraudęs per didžiausias metų šventes susitikti su artimaisiais, virusas tik dar labiau šaiposi.

Jungtinėje Karalystėje aptikta mutavusi viruso atmaina yra dar labiau užkrati, tad praktiškai nekontroliuojama.

Patiems britams ši situacija apskritai gali atrodyti atsivėrusiais pragaro vartais. Nepavykusio sklandaus Brexito išvakarėse nuo Didžiosios Britanijos atsitveria Europos šalys, tarp kurių ir Lietuva.
Londoną su kitomis Europos sostinėmis jungia ne tik oro susisiekimas, tačiau ir greitos traukinių linijos. Viskas uždaroma.

Minios žmonių puolė grūstis St. Pancraso tarptautinėje geležinkelių stotyje Eurostar terminale, tikėdamiesi pakliūti į paskutinį traukinį į Belgiją - nuo praėjusio vidurnakčio ši šalis uždarė sieną atvykstantiems iš Didžiosios Britanijos.

Prancūzija taip pat uždarė sieną su Jungtine karalyste, tiesa, kaip teigė Prancūzijos valdžios atstovas, siena kol kas uždaroma 48 valandom, kada būtų galima priimti protingus sprendimus. Jis taip pat atskleidė, kad norintiems grįžti tėvynainiams greičiausiai bus privalomas PGR testas.

Regis, kad virusas viską apskaičiavo labai klastingai. Ne tik išlaukė visą pandemiją ir pademonstravo gebėjimą mutuoti, kai pasaulis jau pradeda skiepytis, bet ir ištaikė momentą, kai žmonių judėjimą sunkiai sustabdo ir griežčiausi valdžių ribojimai. Taip yra ne tik Lietuvoje, taip yra visur.

Savaitgalį italai puolė į pagrindines Romos ir Milano geležinkelio stotis, tikėdamiesi pasiekti artimuosius prieš šią savaitę Italijoje įsigaliosiančius judėjimo suvaržymus Kalėdiniam laikotarpiui. Švenčių dienomis nedirbs nebūtinų prekių parduotuvės, išvykti iš namų bus galima tik esant pateisinamai priežasčiai. Tiesa, Italijos valdžia kažkiek primena ir buvusią Lietuvos valdžią - delsimu priimti aiškius sprendimus.

Tuo tarpu Maskvoje nepaisant koronaviruso šėlsmo atidaryta Naujametinės eglutės mugė. Nors didesnių masinių renginių neplanuojama, tačiau valdžia nenori atimti iš žmonių šventinės nuotaikos. Tiesa, pusei šimto tūkstančių Rusijos piliečių tai jau nebelabai svarbu - dėl Covid19 naujųjų jie jau niekada nebešvęs.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai