Specialiosios pajėgos Sibire sulaikė sektos lyderių (4)

2197
REUTERS
2020 m. rugsėjo 23 d. 18:25
Rusijos saugumo pajėgos Sibire rugsėjo 22 dieną sulaikė Paskutiniojo Testamento bažnyčios mistiką ir kitus sektos lyderius. Skelbiama, kad šie asmenys įtariami žala savo sekėjų sveikatai.

Rusijos Tyrimų komitetas išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad šios religinės sektos lyderiai, pasitelkę psichologinį spaudimą, iš sako sekėjų reikalavo pinigų ir padarė rimtos žalos jų sveikatai.

Buvęs Rusijos kelių policijos pareigūnas Sergejus Toropas, savo sekėjams geriau žinomas kaip tiesiog Visarionas, Paskutiniojo Testamento bažnyčią atokiame Sibiro Krasnojarsko regione įkūrė 1991 metais – tais pačiais metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Barzdotas ilgaplaukis mistikas sutraukė tūkstančius pasekėjų, nemažai kurių aklai įtikėjo, kad jis – Jėzaus Kristaus inkarnacija.

Sulaikymo operacijos metu pareigūnai sulaikė ne tik patį sektos lyderį, bet ir jo pagalbininkus Vadimą Redkiną ir Vladimirą Vedernikovą. Operacijoje dalyvavo ir policijos, nei Federalinės saugumo tarnybos pareigūnai.

Filmuotoje medžiagoje matoma, kaip kaukėti specialia apranga vilkintys pareigūnai veda sulaikytus asmenis, vienas iš pastarųjų – ilgais žilais plaukais. Jie buvo iš autobuso nuvesti į sraigtasparnį.

eigu bus pripažinti kaltais, jiems gresia iki 12 metų kalėjimo, skelbia Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“. Susisiekti su vyrų advokatu kol kas nepavyko.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai