„Sotheby‘s“ aukcionas pirmą kartą istorijoje atiduos duoklę sportiniams bateliams (0)

179
REUTERS
2019 m. liepos 19 d. 11:54
NiujorkoSotheby‘s“ skelbia pirmą istorijoje išskirtinių sportinių batelių aukcioną. Organizatoriai teigia, kad tokiu būdu jie reaguoja į šiuolaikinio pasaulio aktualijas ir sparčiai augantį šių daiktų statusą.

Tikimasi, kad kolekcionieriai už batus nepagailės ne tik dešimčių, bet ir šimtų tūkstančių dolerių. Šiam projektui „Sotheby‘s“ suvienijo jėgas su laisvalaikio avalynės platforma „Stadium Goods“ ir sutarė parduoti šimtą rečiausių kada nors pagamintų sportinių batelių porų, tarp kurių – vienų pirmųjų „Nike Inc“ bėgiojimo batelių prototipas. Jų kaina prognozuojama apie 160 tūkst. dolerių.

Iš buvo pagaminta tik 12 „Nike“ „Moon Shoe“ porų. Šiuos batelius 1972 metais į olimpines norintiems patekti bėgikams sukūrė ir pagamino vienas iš „Nike“ įkūrėjų ir bėgimo treneris Billas Bowermanas.

Kiti garsūs egzemplioriai – 2011 ir 2016 metų „Back to the Future Part II“ riboto leidimo „Nike“ sportiniai bateliai, kuriuos įkvėpė 1989 metų filmas su Michaelu J. Foxu. 2016 metų versija – itin futuristiniai bateliai, kurių nereikia užsirišti. Už juos aukcione tikimasi gauti nuo 50 tūkst. iki 70 tūkst. dolerių.

Kartais svarbiausia ne patys bateliai. Organizatoriai teigia, kad sportinių batelių aukcionas padės sutelkti meną, kultūrą ir madą. Tai labai svarbus žingsnis aukcionų veiklos plėtroje – ir jis žengiamas avint sportinius batelius. Egzempliorius bus galima apžiūrėti „Sotheby‘s“ Niujorke iki liepos 23 dienos.

Naujausi