Somalio sostinėje krepšinį žaisti norinčioms moterims tenka daugybė iššūkių (2)

185
REUTERS
2020 m. spalio 15 d. 10:22
Somalio sostinėje Mogadiše krepšinį žaidžiančioms moterims ir merginoms kliudo ne tik alinantis karštis, bet ir iš visuomenės patiriamas spaudimas to nedaryti bei grėsmė tapti islamistų aukomis. Pastarieji tiki, kad moterims viešai užsiimti sportu nevalia.

Moters šeima visomis išgalėmis stengėsi ją nuo krepšinio atgrasyti, tačiau dabar jau susitaikė. Keturiasdešimtmetė Suham Hassan Sobran krepšinį žaidė vaikystėje, kol 1991 metais prasidėjo pilietinis karas. Prie mylimo sporto sugrįžo 2009 metais, kai islamistai iš „al Shabaab“ organizacijos vis dar kontroliavo nemenką dalį miesto. Net ir dabar moterys krepšinį žaidžia už aukštų betono sienų, apsaugančių nuo smalsuolių ar piktavalių.

Kartu su draugėmis Suham Hassan Sobran dabar treniruoja kitas moteris, norinčias žaisti krepšinį. Netoliese jų treniruočių vietos – policijos nuovada. Tokie objektai dažnai tampa su „al Qaeda“ siejamo „al Shabaab“ teroristų taikiniais. Nors oficialiai „al Shabaab“ iš Mogadišo 2011 metais ir buvo išginti, ir toliau rengia atakas.

Ant aikštes vartų – moters, žaidžiančios krepšinį, piešinys ir šūkiai, propaguojantys sportą.

Suham Hassan Sobran ir dvi jos draugės – 39 metų Faduma Ali Abdirahman ir 51 metų Nasra Mohamen Mohamud – šiuo metu treniruoja dar trisdešimt moterų ir merginų. Šešis vaikus auginanti Faduma kadaise žaidė rinktinėje, su komanda žaidė Džibutyje ir Ugandoje, o Nasra sako, kad į sportą sugrįžo norėdama padėti vaikams išvengti klaidingų kelių.

Jų komandos negauna jokio finansavimo, o pergalių atveju pigius trofėjus žaidėjoms parūpina pačios trenerės. Nepaisant sunkumų, moterys labai myli savo veiklą ir svajoja, kad Somalyje moterų krepšinis populiarės ir toliau.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai