Šoigu įsegė medalius pilotams, likvidavusiems JAV droną (0)

47668
REUTERS
2023 m. kovo 23 d. 14:18
Rusijos gynybos ministerija paviešino kadrus iš ceremonijos, per kurią buvo apdovanoti du šalies oro pajėgose tarnaujantys pilotai.

Iš nufilmuotos medžiagos matyti, kaip Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu sega medalius pilotams, sugebėjusiems likviduoti JAV droną, atsidūrusį netoli Rusijos pajėgų karinių veiksmų zonos Ukrainoje.

Kovo 14 d. Rusijos naikintuvų persekiojamas JAV dronas nukrito į Juodąją jūrą. Tai buvo pirmasis Rusijos ir JAV orlaivių susidūrimas nuo daugiau nei metus trunkančios Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.

Kovo 17 d. žinią apie apdovanojimus perdavusi ministerija pakartojo Rusijos propaguojamą įvykio versiją. Ja remiantis, rusų lėktuvai vengė bet kokio fizinio kontakto su JAV dronu. Minėtina, kad Vašingtonas šį paaiškinimą laiko abejotinu.

Remiantis JAV pajėgų pateikta informacija, Rusijos naikintuvai priartėjo prie drono „MQ-9 Reaper“, vykdžiusio žvalgybos misiją tarptautinės oro erdvės zonoje virš Juodosios jūros.

Rusijos naikintuvai, kaip teigiama, vykdė grasinamojo pobūdžio manevrus ir purškė ant drono degalus. Praėjus 30–40 minučių nuo akistatos pradžios, vienas iš naikintuvų pažeidė drono propelerį ir šis, nebegalėdamas išsilaikyti ore, nukrito į jūrą.

Pasak JAV aukšto rango generolo, šis incidentas pademonstravo, kad Maskvos veiksmai darosi vis agresyvesni.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai