Skriejantys elektriniai laiveliai gali tapti Venecijos išsigelbėjimu (0)

312
REUTERS
2021 m. birželio 15 d. 09:23
Visame pasaulyje savo kanalais, menu ir istorine architektūra garsėjanti Venecija visados gyveno trapioje pusiausvyroje. Pagrindinė susisiekimo priemonė mieste yra valtys ir įvairūs laiveliai, tačiau bangų judesiai yra nuolatinis vaizdingojo miesto, pastatyto pietrytinėje Italijos pakrantėje esančioje drumstoje druskingo vandens lagūnoje, priešas. Tačiau dabar galbūt atsirado miesto erozijos problemos sprendimas. Tai Švedijoje sukurti virš vandens skriejantys elektriniai laiveliai, pristatyti „Salone di Nautica“ laivų šou.

Erozijos problema, vadinama „moto ondoso“, yra procesas, kai dėl motorinių laivų – vandens autobusų („vaporetti“) ir keltų, kanalais gabenančių vietinius ir turistus – judėjimo skalaujami kanalų krantai ir tokiu būdu sukeliama garsiųjų miesto pastatų erozija. Švedijos kompanijos „Candela“ elektrinis laivelis, pavadintas „Candela C-7“, turi kompiuteriu valdomus povandeninius sparnus, kilstelėjančius laivo korpusą į orą – tokiu būdu jis iš esmės skrieja virš vandens.

Kompanijos „Candela“ teigimu, jos gaminama šiuolaikinėmis technologijomis paremta transporto priemonė gerokai – maždaug 80 proc. – sumažina „moto ondoso“.

Pasak „Candela“, kompanijos plėtojama technologija leidžia baterija varomam laivui judėti tyliai, išnaudojant labai mažai energijos. Laivelio sukeliamos bangos yra ne didesnės nei penkių centimetrų aukščio – panašaus dydžio bangas sukelia tradicinės irklinės miesto valtys.

Kompanija „Candela“, pasitelkdama tą pačią technologiją, kuria vandens taksi ir keltą. Tikimasi, kad jais bus galima naudotis jau kitąmet. „Candela“ viliasi, jog jos gaminami laiveliai su povandeniniais sparnais galiausiai taps pagrindine transporto priemone Venecijoje, tad tokiu būdu mieste mažės tarša ir erozija.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai