Skiepų pasas europiečiams suteiktų galimybę vasarą laisviau keliauti (10)

464
REUTERS
2021 m. kovo 17 d. 15:46
Europos Komisija teikia pasiūlymą dėl visoje ES galiosiančio skaitmeninio sertifikato, patvirtinančio, kad jo savininkas yra pasiskiepijęs nuo COVID-19. Toks sertifikatas europiečiams suteiktų galimybę vasaros sezonu laisviau keliauti.

Žinią apie skiepų pasą džiugiai sutiko sunkioje padėtyje atsidūrusios Vokietijos kelionių agentūros, patiriančios daugybę sunkumų nuo pat to meto, kai koronaviruso apribojimai suvaržė keliones į užsienį.

Dėl koronaviruso ribojimų sustojus kelionėms, didžiausia pasaulio kelionių kompanija „TUI Group“ patyrė 699 mln. eurų ketvirčio nuostolį. Kompanija viliasi, kad šią vasarą pavyks atsigauti.

Tikimasi bendradarbiauti su tarptautinėmis organizacijomis ir tokiu būdu užtikrinti, kad ši sistema veiktų ir už Europos Sąjungos ribų.

Skaitmeninis skiepų pasas taptų įrodymu, kad asmuo buvo paskiepytas. Dar nepasiskiepijusių atvejų jame būtų pateikiama informacija apie testų rezultatus, o persirgusių COVID-19 atveju – informacija apie pasveikimą.

„Pastaruoju metu sulaukiame daugybės signalų iš šalių narių vyriausybių – pavyzdžiui, Graikijos – kad skiepų pasai palengvintų keliavimą. Mes neabejotinai džiaugtumėmės tokiu dalyku, tačiau tai visgi tėra vienas elementas. Net Vokietijoje iki vasaros visų paskiepyti nespėsime. Todėl taip pat privalome įtraukti testavimo strategiją, kad žmonės vis vien turėtų galimybę keliauti. Tad vakcinavimas ir testavimas – būdai, kuriais užtikrinsime, jog vasaros atostogos įvyks“, - sakė „TUI fly“ komunikacijos vadovas AAGE Duenhauptas.

Kompanijos „Alltours“ vadovas Willis Verhuvenas taip pat pasidžiaugė naujiena, pavadinęs ją skaitmeniniu sprendimu, padėsiančiu oro uostuose išvengti chaoso.

Vokietija neseniai išbraukė dalį Ispanijos ir Portugalijos iš vietovių, iš kurių sugrįžus būtina karantinuotis, sąrašo. Į užsienį vykstantys keliautojai svarsto, ar tai buvo gera mintis, ar ne.

ES lyderiai praėjusią savaitę susitarė kurti skiepų sertifikatus, atsižvelgiant į tai, kad tokios pietinės šalys narės kaip Ispanija ir Graikija šią vasarą itin nori atsiverti turizmui.

Visgi nėra aišku, ar pasiskiepiję asmenys tebegali skleisti virusą.

Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Prancūzija ir Belgija, taip pat išreiškė susirūpinimą, kad palengvinti keliavimo sąlygas tik pasiskiepijusiems būtų nesąžininga.

ES šalys galėtų laisvai nustatyti atskirus įsileidimo kriterijus, nors dėl plačiai atvertų sienų tokia užduotis būtų sudėtinga.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai