Šimtametė pianistė iš Lenkijos net negalvoja liautis groti (0)

1058
REUTERS
2019 m. birželio 17 d. 10:17
108 metų Wanda Zarzycka sėdasi prie pianino ir užgroja melodiją. Pirštai taip greitai ir meistriškai bėgioja juodais ir baltais klavišais, jog vienintelės jos garbaus amžiaus išdavikės – gilios raukšlės rankose.

Puošnus medinis instrumentas jai atiteko motinos valia. Pastaroji pianiną gavo kaip vestuvių dovaną.

Nedideliame bute Krokuvoje stovintis instrumentas – brangiausias Wandos turtas. Dar didesnis turtas – prisiminimai, sugrįžtantys juo grojant. W. Zarzycka – viena iš seniausių ir talentingiausių Lenkijos gyventojų. Buvusi šokėja muziką pamilo dar būdama visai maža. Lvovą – miestą, kur augo – labai šiltai prisimena po šiai dienai.

1931 metais Wanda baigė studijas Lvovo muzikos konservatorijoje, tačiau netrukus prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, ir buvo priversta muziką apleisti. Šis pianinas į Krokuvą atkeliavo 1944 metais – praėjus penkeriems metais, kai Wandos šeima ten pabėgo iš Lvovo.

Nepaisant visų sunkumų ir išbandymų, kuriuos teko įveikti Wandai (būdama 80 metų, susilaužė abi rankas, ir gydytojai sakė, kad niekada nebegalės groti), energinga 108 metų moteris ir toliau kiekvieną mielą dieną skambina mylimas melodijas. Wanda kol kas nesiskundžia sveikata ir sako, kad geros savijautos paslaptis – muzika ir tikėjimas.

Naujausi

DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena

379