Šiaurės Korėjos valstybinė televizija pademonstravo vaizdo įrašą iš skubiai sušaukto politbiuro atstovų susirinkimo. (1)

866
REUTERS
2020 m. liepos 27 d. 18:14
Sekmadienį (liepos 26 d.) Šiaurės Korėjos valstybinė televizija KRT pademonstravo vaizdo įrašą iš skubiai sušaukto politbiuro atstovų susirinkimo. Susirinkimui pirmininkavo šalies lyderis Kim Jong Unas.

Susirinkimas įvyko pasklidus žiniai apie iš Pietų Korėjos sugrįžusį asmenį, kuris, kaip įtariama, yra užsikrėtęs koronavirusu. Remiantis skelbiamais pranešimais, sieną pilietis kirto nelegaliai.

Lig šiol Šiaurės Korėja skelbėsi neužfiksavusi nė vieno užsikrėtimo COVID-19.

Per šeštadienį (liepos 25 d.) sušautą susirinkimą Kim Jong Unas paskelbė apie nepaprastosios padėties ir karantino įvedimą pasienio Kesongo mieste, o susiklosčiusią situaciją, t. y. pragaištingo viruso galimą patekimą į šalį, pavadino kritine.

Prieš trejetą metų į Pietų Korėją pabėgęs asmuo šį mėnesį sugrįžo į Kesongo miestą. Kad į jį patektų, žmogus turėjo kirsti dvi Korėjas skiriančią griežtai saugomą sieną. Jis skundėsi COVID-19 primenančiais negalavimais, todėl ir kilo įtarimas, kad gali būti užsikrėtęs koronavirusu.

Šiaurės Korėjos televizijos reportaže nenurodoma, ar įtarimų sukėlusiam asmeniui buvo atliktas COVID-19 testas. Sunerimti privertę rezultatai, esą, buvo gauti po keleto medicininių patikrų, per kurias buvo ištirtas jo viršutinių kvėpavimo takų sekretas ir kraujas.

To pakako, kad oficialūs pareigūnai nuspręstų uždaryti asmenį į karantiną ir išsiaiškinti, su kuo prieš tai jam buvo tekę bendrauti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai