Šiaurės Korėjos lyderis išrinktas valdančiosios partijos generaliniu sekretoriumi (0)

3940
REUTERS
2021 m. sausio 11 d. 14:41
Šiaurės Korėjoje tęsiasi partijos suvažiavimas. Šalies lyderis Kim Jong Unas buvo išrinktas generaliniu valdančiosios Korėjos darbininkų partijos sekretoriumi, pirmadienį pranešė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Kim Jong Unas užėmė anksčiau velioniui tėvui priklausiusį postą. Tai iš esmės simbolinis veiksmas, vertinamas kaip siekis sutvirtinti šalies lyderio valdžią.

Rinkimai įvyko sekmadienį kas penkerius metus rengiamame suvažiavime, kuris tebesitęsia ir dabar. Suvažiavimo tikslas – parengti Kim Jong Uno diplomatinės, karinės ir ekonominės politikos planus artimiausiems penkeriems metams ir priimti esminius sprendimus dėl personalo.

Kaip rašoma valstybinės Šiaurės Korėjos naujienų agentūros pranešime, „suvažiavime „visiškai pritarta“ pasiūlymui paskirti Kim Jong Uną partijos generaliniu sekretoriumi, o šios pareigos įvardintos kaip „vadovavimas revoliucijai ir buvimas centrine valdymo ir vienybės figūra“.

Kim Jong Unas disponuoja beveik neribota galia dinastijos valdomoje Šiaurės Korėjoje. Šalies vadovo poste jis atsidūrė po tėvo Kim Jong Ilo mirties 2011-aisiais. 2012-aisiais partija paskelbė Kim Jong Ilą „amžinuoju generaliniu sekretoriumi“, o Kim Jong Uną – „pirmuoju sekretoriumi“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai