Šiaurės Korėja Kim Jong Uno ir Trumpo susitikimą vadina istoriniu (0)

27281
REUTERS
2019 m. liepos 1 d. 12:39
Šiaurės Korėja savaitgalį įvykusį savo lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimą pavadino „istoriniu ir nuostabiu“. Abu lyderiai sutarė „atnaujinti ir stumti į priekį produktyvius dialogus, kad būtų padarytas naujas proveržis dėl denuklearizacijos Korėjos pusiasalyje“, pirmadienį pranešė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Po šeštadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbto JAV prezidento kvietimo abu lyderiai sekmadienį susitiko Demilitarizuotojoje zonoje (DMZ), kuri Korėjos pusiasalį dalija jau 66 metus po Korėjos karo. Kim Jong Unas ir D. Trumpas paspaudė vienas kitam ranką virš Šiaurės ir Pietų Korėją skiriančių betoninių blokų, o tada D. Trumpas įžengė kelis žingsnius į Šiaurės Korėjos teritoriją, tapdamas pirmuoju tai padariusiu pareigas einančiu JAV prezidentu.

Susitikimas įvyko „pasiūlius Trumpui“, priduriama pranešime. Ekspromtu po D. Trumpo kvietimo surengtas susitikimas įvyko Pchenjano ir Vašingtono deryboms dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos esant aklavietėje. Pirmasis lyderių susitikimas įvyko pernai Singapūre, bet baigėsi tik aptakiu pažadu dėl denuklearizacijos, o vasarį surengtas antras susitikimas Hanojuje iširo nepasiekus jokio susitarimo.

Po trečio susitikimo Trumpas pareiškė, kad jis ir Kim Jong Unas ateinančiomis savaitėmis pradės darbinio lygio derybas dėl Šiaurės Korėjos arsenalo. Cituojami Kim Jong Uno žodžiai, kad jis palaiko su D. Trumpu „gerus asmeninius santykius“, kurie „duos gerų rezultatų... ir veiks kaip paslaptinga jėga, įveikianti įvairius sunkumus ir kliūtis ateityje“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai