Šiaurės Italijoje nebėra kur dėti karstų, kapinės nebespėja laidoti mirusiųjų (2)

234900
REUTERS
2020 m. kovo 25 d. 08:54
Pirmadienį, kovo 23 d., vienoje Šiaurės Italijos kapinių koplyčioje stovėjo dešimtys karstų su Lombardijos regione nuo koronaviruso mirusių žmonių palaikais.

Mirčių nuo COVID-19 skaičius Italijoje perkopė 5 tūkst. Pjemonto regione, Alesandrijos provincijoje, esančioje netoli labiausiai viruso paveikto Lombardijos regiono, stovinčioje nedidelėje Serravalle Scrivia krematoriumo koplyčioje karstai buvo išrikiuoti dviem eilėmis.

Vietos kapinių darbuotojai stengiasi tinkamai palaidoti kiekvieną asmenį, tačiau tai padaryti labai sunku dėl didžiulio aukų skaičiaus.

Šeštadienį, kovo 21 d., kariniais sunkvežimiais buvo atvežta karstų iš Bergamo. Šiame Šiaurės Italijoje esančiame mieste užfiksuota daugiausia koronaviruso infekcijos atvejų. Ligoninės nebesusidoroja su nepermaldaujamai didėjančiu naujų susirgimų skaičiumi, o kapinės nebeturi kur dėti karstų.

Lombardijos ir kitų koronaviruso epicentre atsidūrusių regionų, tokių kaip Emilijos-Romanijos ir Veneto, krematoriumai ir kapinės dirba didžiausiu pajėgumu, o vietos valdžios institucijos kreipėsi pagalbos į kaimyninį Pjemonto regioną.

Serravalle Scrivia krematoriumas, kuriame paprastai deginami palaikai iš Ligūrijos ir Pjemonto, dabar 50 proc. kūnų gauna iš kaimyninių regionų. Kapinėse apsilankiusi „Reuters“ komanda per 10 minučių užfiksavo penkis į krematoriumą atvažiavusius katafalkus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai