Šiaurės Airijoje įregistruota pirmoji tos pačios lyties asmenų santuoka (1)

1848
REUTERS
2020 m. vasario 12 d. 14:14
Šiaurės Airijoje antradienį įregistruota pirmoji tos pačios lyties asmenų santuoka, regionui paskutiniam Jungtinėje Karalystėje legalizavus gėjų santuokas.

26 metų rūpybos darbuotoja Robyn Peoples ir 27 metų padavėja Sharni Edwards susituokė per ceremoniją Karikferguse netoli Belfasto. Moterys sakė neketinusios tapti pirmąja susituokusia tos pačios lyties pora, bet džiaugėsi tapusios permainų Šiaurės Airijoje simboliu.

Robyn ir jos žmona Šarni po santuokos pasirinko pavardę Edwards-Peoples.
Šiaurės Airijos asamblėja nepasekė Britanijos ir Škotijos parlamentų pavyzdžiu, kai jie 2014 metais leido tuoktis tos pačios lyties asmenims. Socialiai konservatyvi Demokratinė junionistų partija (DUP), didžiausia frakcija Šiaurės Airijos asamblėjoje, prieštaravo gėjų santuokų legalizavimui.
Tačiau po lygių teisių gynėjų kampanijos pernai įsikišo Britanijos parlamentas, užtikrindamas, kad Šiaurės Airijoje galiotų ta pati tvarka kaip ir likusioje šalies dalyje. Pakeitimas įsigaliojo sausio 13 dieną, o pirmosios gėjų santuokos tapo įmanomos po keturių savaičių.

Britų parlamentarai pernai taip pat balsavo už galimybių atlikti abortą išplėtimą. Šiaurės Airijoje šios galimybės buvo labai suvaržytos.
Tarp aktyvistų, siekusių santuokos įstatymo pakeitimo, buvo Sara Canning , kurios partnerė, žurnalistė Lyra McKee žuvo nuo Airijos respublikonų armijos disidentų kulkų, kai 2019 metų balandį rengė reportažą apie riaušes prieš policiją Londonderyje.

Dėl L. McKee nužudymo niekas nebuvo apkaltintas, bet policija antradienį pranešė, kad Londonderyje buvo areštuoti keturi vyrai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai