Seulas tikina: Kim Jong Unas „gyvas ir sveikas“ (1)

256646
REUTERS
2020 m. balandžio 27 d. 12:09
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas yra „gyvas ir sveikas“, pareiškė Pietų Korėjos prezidento aukščiausio rango patarėjas, paneigdamas gandus apie šios komunistinės šalies vadovo sveikatos būklę, pasklidusius po to, kai jis nepasirodė savo senelio ir režimo įkūrėjo Kim Il Sungo gimimo metinių minėjime.

Patarėjas sakė, kad Kim Jong Unas nuo balandžio 13 dienos yra šalies rytuose esančiame kurortiniame Vonsano mieste.

Įvairūs gandai apie Šiaurės Korėjos lyderio sveikatą ėmė sklisti po to, kai jis nedalyvavo Kim Il Sungo gimimo metinių minėjime, nors tai yra svarbiausia nacionalinė šventė komunistinės Šiaurės Korėjos politiniame kalendoriuje. Pastarąjį kartą viešumoje Kim Jong Unas pasirodė balandžio 11 dieną, kai pirmininkavo Darbininkų partijos politinio biuro posėdžiui ir, kaip kitą dieną pranešė valstybinė žiniasklaida, stebėjo naikintuvų pratybas viename oro gynybos dalinyje.

Šiaurės Korėjos lyderiui dingus iš viešumos, žiniasklaidoje pasirodė virtinė nepatvirtintų pranešimų apie jo sveikatos būklę.

Interneto leidinys „Daily NK“, kurį leidžia daugiausia iš Šiaurės Korėjos pabėgę žmonės, pranešė, kad Kim Jong Unas sveiksta po anksčiau šį mėnesį jam atliktos širdies operacijos.

Pastarosiomis dienomis valstybinė žiniasklaida paskelbė virtinę pranešimų apie Kim Jong Uno pareiškimus ar veiksmus, tačiau nepaviešino nė vienos jo nuotraukos. Autoritetingas JAV tinklalapis „38 North“ pranešė, jog palydovinės nuotraukos rodo, kad tikriausiai Kim Jong Unui priklausantis traukinys praėjusią savaitę buvo stotyje Vonsane.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai