Saulėtą dieną tvarus automobilis be problemų nuvažiuoja iki 740 kilometrų (1)

303
2021 m. spalio 12 d. 14:53
Saulės energija varomas prailginto lašo formos namelis ant ratų patylomis rieda Madrido gatvėmis – ir ne šiaip sau: jis keliauja iš Nyderlandų į pietinę Ispaniją, siekdamas atkreipti dėmesį į tvaresnes transporto priemones.

Nyderlandų Eindhoveno technikos universiteto inžinerijos studentai sugalvojo ir pagamino mėlynos ir baltos spalvų susisiekimo priemonę, kuriai davė „Stella Vita“ vardą.

Išvertus iš lotynų kalbos, stella reiškia žvaigždė, o vita – gyvenimas. Šiuo projektu jauni žmonės siekia įkvėpti automobilių gamintojus ir politikus spartinti perėjimą prie žaliosios energijos.

Saulės baterijos ant automobilio stogo ir jam stovint pasikeliantys sparnai leidžia šiam nameliui ant ratų saulėtą dieną be problemų nuvažiuoti iki 740 kilometrų. Baterijos taip pat pakanka dvivietėje kabinoje esančiam šaldytuvui, kavos aparatui ir dviem nešiojamiesiems kompiuteriams.

Kad suplanuotoms kelionėms nesutrukdytų apniūkęs dangus, automobilio kūrėjai pasirūpino, kad „Stella Vita“ būtų galima įkrauti elektrinių automobilių įkrovimo stotelėse.

Automobilyje įrengtos ne tik pramogų, bet ir duomenų apdorojimo sistemos, realiu laiku suteikiančios informaciją tiek apie energijos suvartojimą, tiek apie gamybą, tad vairuotojas gali atitinkamai planuotis maršrutą ir išvengti nemalonių netikėtumų.

Vairo stiprintuvo ir avarinio stabdymo funkcijos neturinti transporto priemonė gana sudėtingai valdoma ankštose erdvėse, tačiau gali patogiai greitkeliu važiuoti 120 kilometrų per valandą greičiu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai