Šansi veisimo centre – reta ruda didžioji panda (1)

570
REUTERS
2021 m. gegužės 25 d. 11:52
Šiaurės vakarinėje Kinijos dalyje esančioje Šansi provincijoje veikiantis Činlingo didžiųjų pandų veisimo ir tyrimų centras ruošiasi viešai pristatyti retą rudą didžiąją pandą. Rudos ir baltos spalvų kailį turintis patinas Qi Zai 2009 m. lapkričio 1 d. buvo aptiktas Fopingo gamtos rezervate, o į Činlingo didžiųjų pandų veisimo ir tyrimų centrą buvo atgabentas 2014 m. gruodžio 28 d. Tai vienintelė nelaisvėje gyvenanti ruda didžioji panda. Penktadienį 12-os metų amžiaus patinas pirmą kartą bus pristatytas visuomenei.

Činlingo didžiųjų pandų veisimo ir tyrimų centras yra trečia tokio pobūdžio institucija Kinijoje. Činlingo kalnagūbrio papėdėje įsikūrusį centrą supa vešli augmenija, užtikrinanti tinkamas sąlygas didžiosioms pandoms.

Činlingo kalnai yra vienintelis regionas, kuriame aptinkama rudų didžiųjų pandų. Tiesa, nuo 1985 m. čia buvo rastos vos penkios rudos didžiosios pandos.

Mokslininkų komandos stengiasi dirbtiniu būdu padidinti Činlingo kalnų didžiųjų pandų populiaciją ir tyrinėja šių gyvūnų biologiją bei genetiką.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai