Šaltą naktį besišvartuojančių Rusijos branduolinių ledlaužių manevrai primena šokį (4)

8653
REUTERS
2020 m. vasario 21 d. 10:47
Du Sovietų Sąjungos laikų branduoliniai ledlaužiai „Taimyras“ ir „Vaigačas“ Arkties vandenyne atliko delikačius manevrus, kad vienas kitam perduotų maisto ir kitų atsargų.

Abu nedažnai susitinkantys laivai žiema plaukioja Šiaurės jūrų keliu. Jie buvo pastatyti netrukus prieš Sovietų Sąjungos žlugimą.

2019 m. Rusija pristatė naująją plaukiančią atominę jėgainę „Akademikas Lomonosovas“, galinčią tiekti elektros energiją atokiausioms šalies bendruomenėms. Rusijos Federacija pradėjo statyti daugiau ledlaužių, siekdama gerokai padidinti krovinių gabenimo palei Arkties vandenyno pakrantę apimtis.

Toks sprendimas yra strategijos sustiprinti Maskvos įtaką Arktyje dalis, nes šiame regione jai tenka grumtis ne tik su tradicinėmis varžovėmis Kanada, Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir Norvegija, bet ir su nauju konkurentu – Kinija.

Vladimiras Putinas pareiškė, kad iki 2035 m. Rusijos flotilę Arkties vandenyne sudarys mažiausiai 13 didelio galingumo ledlaužių, iš kurių devyni bus varomi branduoliniais reaktoriais.

Rekomenduojame

Naujausi