Sakartvelo archeologai aptiko 1,8 mln. metų senumo žmogaus dantį (1)

240
REUTERS
2022 m. rugsėjo 12 d. 13:02
Sakartvelo archeologai rado 1,8 mln. metų senumo dantį, priklausantį ankstyvajai žmogaus rūšiai. Tai patvirtina, kad šiame regione buvo įsikūrusi viena ankstyviausių priešistorinių žmonių gyvenviečių Europoje, tuo metu galbūt net vienintelė už Afrikos ribų. Dantis aptiktas prie Orozmanio kaimo, maždaug už 100 km į pietvakarius nuo Tbilisio.

Netoliese esančiame Dmanisio miestelyje praėjusio amžiaus pabaigoje ir dabartinio pradžioje buvo rasta 1,8 mln. metų senumo žmonių kaukolių.

Radiniai Dmanisyje laikomi seniausiais radiniais pasaulyje už Afrikos ribų. Jie pakeitė mokslininkų supratimą apie ankstyvąją žmogaus evoliuciją ir migraciją. Naujausias radinys vos už 20 km yra dar vienas įrodymas, kad ši kalnuota Pietų Kaukazo sritis greičiausiai buvo viena pirmųjų vietų, kuriose ankstyvieji žmonės apsigyveno iškeliavę iš Afrikos. Kasinėjimų grupės vadovas Giorgis Bidzinašvilis mano, kad dantis priklausė Zezvos ir Mzijos „pusbroliui“: tokie vardai suteikti dviem 1,8 mln. metų amžiaus suakmenėjusiosioms kaukolėms, aptiktoms Dmanisyje.

Ankstyviausios pasaulyje žmogaus fosilijos – dabartinės Etiopijos teritorijoje rasta dalis žandikaulio – yra apytikriai 2,8 mln. metų senumo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai