Rytų Kinijoje į gamtą paleisti 120 Jangdzės aligatorių (1)

1074
REUTERS
2019 m. birželio 5 d. 14:10
Pirmadienį Rytų Kinijoje, Anhujaus provincijoje esančiame Jangdzės aligatorių nacionaliniame gamtos rezervate į gamtą buvo paleista 120 Jangdzės aligatorių, kurie yra veisiami dirbtinėmis sąlygomis.

Jangdzės aligatorius, dar žinomas kaip kiniškasis aligatorius, yra retas gyvūnas, gyvenantis tik Kinijoje. Šis retas gyvūnas griežtai saugomas valstybiniu lygmeniu. Šiuo metu laukinėje gamtoje liko tik apie 200 Jangdzės aligatorių – kai telieka toks skaičius, gyvūnų rūšis laikoma itin sparčiai nykstančia.

Į gamtą paleistų 120 aligatorių amžius – nuo šešerių iki septynerių metų. Iš jų – 90 patelių ir 30 patinų.

Nuo 2003 iki 2018 m. rezervatas į gamtą iš viso paleido 108 Jangdzės aligatorius.

Stebėjimų duomenimis, šie aligatoriai padėjo 224 kiaušinius, iš kurių natūraliai išsirito 112 aligatoriukų.

Tam, kad tiksliai ir laiku būtų galima sužinoti, kurie iš 120 kiniškųjų aligatorių išgyveno laukinėje gamtoje, prieš paleidimą jiems visiems buvo implantuoti identifikavimo lustai, o 18-ai aligatorių prie uodegų buvo pritvirtinti palydoviniai sekimo prietaisai.
Rezervate Jangdzės aligatorių, gyvenančių gamtoje, skaičius gerokai išaugo pradėjus įgyvendinti jų saugojimo ir paleidimo į gamtą programą.

Šiuo metu rezervate yra daugiau nei 16 tūkstančių dirbtinėmis sąlygomis užaugintų aligatorių. Per metus jų užveisiama apie 1500, tad kasmet kažkiek gyvūnų galima paleisti į gamtą.

Tikimasi, kad po trejų–penkerių metų laukinėje gamtoje gyvenančių aligatorių skaičius pasieks 260-300 individų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai