Rusų savanorių korpuso lyderis įspėjo Rusiją laukti naujų prasiveržimų (0)

29628
REUTERS
2023 m. gegužės 25 d. 15:08
Karinės formuotės, šią savaitę surengusios reidą į Rusijos pasienio regioną, vadas pareiškė, kad jo grupuotė netrukus surengs ir daugiau prasiveržimų į Rusijos teritoriją.

Rusijos savanorių korpuso (RSK) vadu prisistatęs Denisas Kapustinas su žurnalistais kalbėjosi pasienyje su Rusija iš Ukrainos pusės, praėjus dienai po to, kai Maskva pranešė atrėmusi reidą Belgorodo srityje.

„Mūsų ateities planuose yra numatytas (įžengimas) į naujas Rusijos Federacijos teritorijas, į kurias tikrai įžengsime. Jums iš esmės tereikia šiek tiek kantrybės. Palaukite porą dienų ir mus vėl pamatysite toje pusėje“, – sakė Rusijos savanorių korpuso vadas Denisas Kapustinas.

„Operacija vyksta toliau. Taip turėčiau sakyti, jei atvirai. Ji tikrai turi skirtingas fazes. Taigi, pirmosi fazė, kurią laikome sėkminga, šiuo metu yra baigta. Tačiau operacija tebeistęsia“, – teigė D. Kapustinas.

Kyjivas teigė, kad šią ataką surengė Rusijos piliečiai, ir apibūdino ją kaip vietinę, šalies viduje kylančią kovą. Atsakomybę už ją prisiėmė dvi Ukrainoje veikiančios orgnizacijos – Rusijos savanorių korpusas (RSK) ir Rusijos laisvės legionas.

Rusijos kariuomenė pareiškė sutriuškinusi kovotojus, kurie išpuoliui pasitelkė šarvuočius, o tuos, kurie liko gyvi, išstūmė atgal į Ukrainą. D. Kapustinas nurodė, kad du jo kovotojai buvo „lengvai sužeisti“, o bendros šios operacijos netektys jų pusėje yra du žuvusieji ir 10 sužeistųjų. Maskva pranešė nukovusi daugiau kaip 70 „ukrainiečių nacionalistų“.

D. Kapustinas taip pat sakė, jog kovotojai perėmė vieną rusišką šarvuotį ir patranką prieš dronus.

„Mūsų pagrindinis trofėjus yra tiesiai už manęs“, – sakė D. Kapustinas.

„Kas tai?“, – paklausė žurnalistas.

„Tai šarvuotis 82A. Jis, kaip matote, važiuojantis, geros būklės. Uždažyti visas Z buvo nemenkas iššūkis, bet mums pavyko tai padaryti“, – teigė D, Kapustinas.

„Perėmėme šiek tiek ginklų, paėmėme belaisvių. Didysis mūsų trofėjus – patranka prieš dronus, anksčiau tokios neturėjome. Ji brangi, o dabar ją turėsime. Svarbiausia, kad Rusijos savanorių korpuse buvo sužeisti tik du žmonės“, – kalbėjo D. Kapustinas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai