Rusų aktyvistas Prancūzijoje apkaltintas dėl intymaus įrašo paviešinimo skandalo (0)

793
REUTERS
2020 m. vasario 19 d. 15:00
Rusų aktyvistas Piotras Pavlenskis antradienį Prancūzijoje buvo apkaltintas dėl savo vaidmens paviešinant intymų įrašą, dėl kurio iš Paryžiaus mero rinkimų kovos pasitraukė prancūzų prezidento Emmanuelio Macrono kandidatas.

2017 metais po kelių radikalių protesto akcijų Rusijoje į Prancūziją pabėgęs ir čia prieglobstį gavęs 35 metų P. Pavlenskis prisipažino, kad paskelbė šį vaizdo įrašą specialiai „nedoram“ įtakingų žmonių elgesiui viešinti sukurtoje interneto svetainėje.

Jis sakė norėjęs atskleisti Prancūzijos valdančiosios partijos kandidato į sostinės merus Benjamino Griveaux, vedusio dviejų vaikų tėvo, „veidmainystę“.

P. Pavlenskis ir jo 29 metų mergina Alexandra de Taddeo, kuri, kaip manoma, gavo įrašą, buvo apkaltinti privatumo pažeidimu ir seksualinio pobūdžio vaizdų platinimu be sutikimo. Dėl įrašo, kurį drauge su pikantiškomis žinutėmis nusiuntė 2018 metais, prancūzų politikas praėjusią savaitę staiga nusprendė nebesiekti Paryžiaus mero posto.

42 metų buvęs vyriausybės atstovas yra pirmas prancūzų aukšto rango politikas, pasitraukęs iš rinkimų kovos dėl sekso skandalo šalyje, kurioje tradiciškai atlaidžiai žiūrima į politikų privatų gyvenimą.

Šeštadienį Paryžiuje sulaikyti P. Pavlenskis ir A. de Taddeo dvi dienas buvo apklausiami. A. de Taddeo antradienį buvo paleista, jai nurodyta nebandyti susisiekti su P. Pavlenskiu.

Manoma, kad teisės studentė A. de Taddeo, kuri kalba keliomis kalbomis, įskaitant rusų, turi ir daugiau vaizdo įrašų, gautų iš B. Griveaux, sakė vienas tyrimui artimas šaltinis.

Išeidamas iš teismo rūmų P. Pavlenskis išreiškė viltį, kad ir toliau galės viešinti „valstybės tarnautojų, politikų, galios atstovų“ intymius įrašus.

Intymaus įrašo paviešinimas Prancūzijoje išprovokavo palaikymo ir užuojautos B. Griveaux bangą. Prancūzijos žiniasklaida ir įvairių politinių pažiūrų politikai, kurie sekso skandalus laiko privačiais dalykais, B. Griveaux šiuo atveju vadina auka.

P. Pavlenskis, kuris yra surengęs ne vieną radikalų protestą, prieglobstį Prancūzijoje gavo susipykęs su Rusijos valdžia.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai