Rusijos snaiperių karinės pratybos netoli sienos su Ukraina (3)

65091
REUTERS
2022 m. sausio 15 d. 08:04
Ketvirtadienį, sausio 13 d., rusų snaiperiai dalyvavo Rostovo srityje, netoli sienos su Ukraina, surengtose karinėse pratybose. Snaiperiai tobulino maskavimosi, taikinių klasifikavimo, šūvių korekcijos bei stebėjimo ir taikymosi prietaisų naudojimo įgūdžius, pranešė šalies Gynybos ministerija. Rusija sukėlė nerimą Vakarams, netoli Ukrainos sutelkusi nemažą armiją ir pareikalavusi Vašingtono pažadėti, kad Ukraina nebus priimta į NATO ir kad Aljansas atsisakys plėtros į rytus planų. Jungtinės Amerikos Valstijos nesutinka patenkinti minėtųjų reikalavimų.

Vašingtonas paragino Maskvą patraukti apie 100 tūkst. karių, esančių prie sienos su Ukraina ir sukėlusių nuogąstavimų, kad prieš aštuonerius metus Krymą aneksavusi Rusija ruošiasi naujai invazijai. Maskva nurodė nerengianti jokių planų įsiveržti į Ukrainą ir pabrėžė, kad turi teisę savo teritorijoje permetinėti kareivius ir rengti pratybas savo nuožiūra.

Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos taikdariai įvykdė misiją Kazachstane ir ketvirtadienį, sausio 13 d., kariniu lėktuvu buvo parskraidinti į Rusiją. Orlaivis nusileido Ivanovo srityje esančioje Ivanovo Severny bazėje, ketvirtadienį informavo Rusijos gynybos ministerija.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu sakė, kad Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos taikdarių laipsniškas išvedimas iš Kazachstano bus užbaigtas sausio 19 dieną. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, jog Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos kariams metas grįžti namo, nes per savaitės trukmės operaciją Kazachstane jie įgyvendino savo užduotį.

Kazachstane vykę neramumai buvo didžiausi per visą šios Vidurio Azijos šalies posovietinę istoriją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai