Rusijos policija blokuoja miestų centrus, sulaikyta per 1 tūkst. protestuotojų (46)

18483
REUTERS | www.DELFI.lt
2021 m. sausio 31 d. 14:53
Protestuotojams įvairiuose Rusijos miestuose sekmadienį išeinant į gatves reikalauti įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno paleidimo, policija blokavo Maskvos ir kitų miestų centrus.

Sostinės gatvėse nuo ankstyvo sekmadienio ryto budi šimtai policininkų su riaušių malšinimo ekipuote, kurie riboja pėsčiųjų judėjimą miesto centre.

Taip pat buvo imtasi kai kurių beprecedenčių priemonių: Maskvos miesto valdžia uždarė kelias centrines metropoliteno stotis ir pakeitė viešojo transporto maršrutus.

Praėjusį šeštadienį dešimtims tūkstančių žmonių visoje šalyje protestavus prieš garsiausio prezidento Vladimiro Putino oponento suėmimą, opozicijos rėmėjai ragino antrą savaitgalį iš eilės dalyvauti demonstracijose.

Protestai Maskvoje ir Sankt Peterburge tik prasideda, tačiau nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD-Info“ skelbia, jog visoje šalyje jau buvo sulaikyti mažiausiai 1 009 žmonės, įskaitant 142 protestuotojus Maskvoje. Per praėjusio savaitgalio protestus, grupės duomenimis, buvo sulaikyti per 4 tūkst. žmonių.

Policija 44 metų A. Navalną sulaikė sausio 17 dieną viename iš Maskvos oro uostų, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusią vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Kremliaus kritikas tvirtina, kad jį bandė nunuodyti Federalinė saugumo tarnyba (FSB) V. Putino nurodymu. Kremlius neigia bet kokį savo ryšį su šiuo incidentu.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) tuomet pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Teismas per posėdį, surengtą Maskvos priemiestyje Chimkuose esančiame policijos skyriuje, nurodė A. Navalną 30 dienų laikyti suimtą, nors Vakarų vyriausybės ragina jį paleisti. Pareigūnai aiškino, kad posėdis buvo surengtas nuovadoje, nes A. Navalnas esą neturėjo galiojančio COVID-19 testo rezultato.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai