Rusijos policija atlieka tyrimą dėl pareigūno smurto prieš merginą (38)

33693
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 13 d. 12:07
Rusijos vidaus reikalų ministerija pirmadienį pradėjo tyrimą dėl internete pasirodžiusio vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip vienas riaušių policijos pareigūnas per protesto akciją už laisvus rinkimus smogia jaunai moteriai į pilvą.

Šis vaizdo įrašas jau peržiūrėtas daugiau nei 360 tūkst. kartų. Įraše matyti, kaip keturi kaukėti policininkai su pilna kovine ekipuote tempia merginą, o vienas pareigūnų be jokios akivaizdžios priežasties smogia jai į pilvą. Įrašas sukėlė pasipiktinimo bangą žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

Vaizdo įraše matoma mergina – 26 metų Darija Sosnovskaja – interviu tinklalapiui „Mediazona“ sakė, kad policininkai ją nutempė už tai, kad ji pasakė pareigūnams pastabą dėl neįgalaus žmogaus sulaikymo ir paragino jį paleisti.

Anot D. Sosnovskajos, ji kartu su kitais sulaikytaisiais buvo nuvežta į policijos nuovadą. Kelias valandas jai nebuvo leidžiama susitikti su advokatu, o vėliau mergina buvo paleista pareiškus įspėjimą. Dėl dalyvavimo nesankcionuotame renginyje jai gali būti skirta iki 20 tūkst. rublių (272 eurų) bauda ir iki 40 val. viešųjų darbų.

Vidaus reikalų ministerija informavo pradėjusi vidaus tyrimą dėl šio incidento ir pažadėjo, kad „kaltininkams teks atsakyti“.

Rusijos valdžios pareigūnai atmetė kaltinimus panaudojus pernelyg didelę jėgą sklaidyti jau penkias savaites trunkančius protestus. Jungtinės Amerikos Valstijos ir Europos Sąjunga taip pat suabejojo taikomų priemonių tinkamumu.

Naujausi