Rusijos laboratorijoje kuriama vakcina nuo koronaviruso: klinikiniai jos bandymai gali įvykti ne anksčiau kaip lapkritį (75)

1288
REUTERS
2020 m. gegužės 22 d. 10:04
Trečiadienį (gegužės 20 d.) Rusijos biotechnologijų įmonė „Biocad“ pranešė apie tai, kad netrukus bus baigti klinikiniai bandymai, per kuriuos testuojamas vaistas, galintis tikti sunkia COVID-19 forma sergantiems pacientams.

Pirminė vaistinės medžiagos levilimabo paskirtis – reumatinio artrito gydymas, tačiau, kaip skelbiama įmonės „Biocad“ interneto svetainėje, ganėtinai gerų rezultatų pavyksta pasiekti ir gydant juo pacientus, kuriems diagnozuota koronavirusinė infekcija.

Gali būti, kad netrukus medikamentą bus leista pristatyti rinkai. Kaip agentūrai „Reuters“ sakė „Biocad“ generalinis direktorius Dmitrijus Morozovas, verta tikėtis, kad jau birželį bus pradėta masinė šio vaisto gamyba.

Įmonė „Biocad“, bendradarbiaudama su Novosibirske veikiančiu „Vector“ ligų centru, kuria ir naują vakciną nuo koronaviruso. Vis dėlto pirmieji klinikiniai jos bandymai, kuriuose galėtų dalyvauti nedidelė pacientų grupė, pasak D. Morozovo, gali įvykti ne anksčiau kaip lapkritį.

Trečiadienį Rusija paskelbė apie 8 764 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Šis skaičius – žemiausias vienos dienos rodiklis nuo gegužės 2 d. Įtraukus jį į bendrą suvestinę, infekuotųjų Rusijoje skaičius išaugo iki 308 705.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai