Rusijoje vėl populiarūs propagandai tarnavę sovietiniai eglutės žaisliukai (2)

2003
REUTERS
2019 m. gruodžio 4 d. 15:17
Artėjant šventėms, Rusijoje ypač išryškėja atgijusi sovietinių eglutės žaisliukų mada. Vieni gyventojai atveria senas užsigulėjusias žaislų dėžes, o kiti keliauja į blusų turgus.

Raudonos žvaigždės, burbulai su kūju ir pjautuvu, lėktuvėliai, kosmonautai ir rusų liaudies pasakų herojai palieka senas dėžutes ir atsiduria ant žalių eglučių šakų.

Sovietiniai eglutės žaisliukai ir vėl tapo paskutiniu mados klyksmu. A. Lukinas kruopščiai saugo vintažinius papuošimus, kuriuos paveldėjo iš tėvų ir močiučių bei senelių. Jų vertė A. Lukinui, skirtingai nei daugeliui, visuomet buvo akivaizdi.

Sovietinio laikotarpio eglutės žaisliukų populiarumas šiemet atsispindėjo ir Maskvos muziejuje. Belaukiant švenčių, čia surengta didžiulė vintažinių eglutės puošmenų mugė.

Sovietų Sąjungoje kalėdinės eglutės nuo 1928 iki 1935 metų buvo draudžiamos – tai buvo kovos su religija dalis.

Po to asmeniniu Josifo Stalino įsakymu šventėms papuošiami medžiai sugrįžo į žmonių namus, tačiau jau kaip Naujųjų metų – ateistinėje šalyje Kalėdas pakeitusios šventės – simbolis. Žaisliukai, kaip ir daugelis dalykų Sovietų Sąjungoje, tapo propagandos elementu.

Rekomenduojame

Naujausi