Rusijoje populiarėja krepšinio ir regbio elementus vienijanti nauja sporto šaka (10)

1598
REUTERS
2021 m. kovo 30 d. 14:37
Regbolas, rusų sugalvota sporto šaka, kurioje susijungia krepšinio, imtynių ir regbio elementai, staiga sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo.

Neįmanoma tiksliai atsekti, kur ir kada atsirado regbolas, nes panašus žaidimas buvo plačiai paplitęs Sovietų Sąjungoje kaip kovos menų besimokančių asmenų treniruočių dalis. Taisyklės buvo parengtos XX a. dešimtojo dešimtmečio pabaigoje, o oficialia sporto šaka regbolas buvo pripažintas 2003-iaisiais.

Neįgudusiam žiūrovui šis žaidimas gali pasirodyti chaotiškas, tačiau aikštelėje esančių žaidėjų veiksmai yra griežtai apriboti, be to, daugelis imtynių veiksmų apskritai draudžiami, siekiant sumažinti traumų tikimybę.

Nepaisant panašumų į krepšinį, regbolo žaidėjams reikalingas kitoks fizinis pasiruošimas, nes galima daug agresyviau grumtis dėl kamuolio, paaiškino regbolo veteranas, imtynių treneris Sergejus Miasnikovas.

Kiekvienais metais Rusijos regbolo federacija organizuoja čempionatą, kuriame varžosi 8–9 komandos iš skirtingų šalies regionų. Dabar regbolo entuziastai tikisi pritraukti daugiau žmonių, nes ši sporto šaka sulaukė netikėtos populiarumo bangos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai