Rusijoje – „Diktatorių pramogos“: „Gulbių ežeras“ ant tankų (6)

1614
REUTERS
2021 m. rugpjūčio 26 d. 13:18
Vaizdo medžiagoje iš karinės parodos „ArMI-2021“ Rusijoje – stebinantys vaizdai: skambant „Gulbių ežerui“, šoka dvi trapios balerinos, o joms padeda uniformomis vilkintys kariai.

Šokėjus žiniasklaida įvardijo kaip tankų įgulos narius iš Baltarusijos. Ant tanko, ant kurio šoko viena pora, aiškiai matoma Baltarusijos vėliava. Fone – gracingai manevruojantys tankai.

Jau septintus metus iš eilės vykstantis „ArMI-2021“ renginys skirtas plačiajam pasauliui pristatyti naujausius šarvuočius, ginkluotės sistemas, orlaivius ir kitą karinę techniką.

Paroda vyksta netoliese Maskvos esančiame teminiame karybos parke „Patriot“, o ekspertai ją vertina kaip vieną svarbiausių Rusijos renginių.
Tai jau ne pirmas kartas, kai baleto šokėjos atsiduria karių draugijoje.

„Diktatorių pramogos. Sovietų laikais „Gulbių ežerą“ per televiziją rodydavo mirus Sovietų Sąjungos generaliniam sekretoriui. Be to, tai baletas, transliuotas Sovietų Sąjungos žlugimo dieną“, – socialiniame tinkle komentavo Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos artimas bendražygis Franakas Viačorka.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai