Rusija telkia karines pajėgas prie Ukrainos sienos bandydama atitraukti dėmesį nuo savo vidaus problemų (0)

212605
REUTERS
2021 m. balandžio 8 d. 16:36
Rusija stengiasi sukurti įspūdį, kad ji kaunasi su užsienio priešu, tokiu būdu bandydama atitraukti dėmesį nuo savo vidaus problemų, dėl to telkia karines pajėgas ir techniką prie Ukrainos sienos. Taip teigia Ukrainos saugumo atstovai.

Šalies Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos vadovas Oleksiy Danilov patikino, kad Ukraina nesirengia jėga atkovoti Rusijos užgrobtų teritorijų rytų Donbaso regione, tačiau yra pasiryžusi gintis nuo galimų būsimų atakų.

Ukraina, Jungtinės valstijos ir NATO aljansas apkaltino Rusiją provokatyviai didinant karines galias prie Ukrainos sienos, tačiau Maskva atkerta, kad tai atitinka jos gynybinius interesus, ir pajėgos prie sienos bus tiek, kiek reikės.

Kijevas ir Maskva apsikeitė kaltinimais dėl pastaruoju metu kylančių susirėmimų rytų Ukrainoje, kur ukrainiečiai kovoja su Rusijos remiamais separatistais. Kijevas sako, kad nuo 2014 metų konfliktas pražudė 14 tūkstančių žmonių. Ukrainos atstovas sako, kad konflikto eiga priklausys nuo Putino veiksmų.

Rusijoje pradeda gyventi parlamento rinkimų, kurie įvyks rugsėjį, ritmu. Ir jai visai nereikalingas erzelys, kylantis dėl įkalinto Kremliaus kritiko Navalno, todėl šį triukšmą Maskva bando pridengti išgalvotomis problemomis. Nors pernai Putino reitingai smuko iki žemiausios ribos per porą dešimtmečių, dabar jie vėl pakilo virš 60-ties procentų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai